صنعت گردشگری عمان

مقامات دولت عمان در شرایط کاهش درآمد و همچنین قیمت جهانی نفت با اجرای طرح های توسعه گردشگری و مسافرتی سعی دارد صنعت گردشگری عمان را جایگزین درآمد نفت و جزو پلان B قرار دهد.
 
 
صنعت گردشگری عمان از نظر جذب گردشگران خارجی پس از امارات دبی دارای دومین جایگاه برتر در میان کشور های عضو شورای همکاری های خلیج فارس را دارد و در حال حاضر در شرایط تنزل درآمد اقتصادی خود از نفت که قیمت جهانی آن با کاهش رو به رو شده است به همین دلیل است که تلاش دارد درآمد گردشگری را جایگزین درآمد نفت کند.
کشور عمان در پی تلاش های خود در سال های اخیر توانسته گردشگران زیادی را سالانه افزایش بدهد به طوری که در سال 2015 بیش از 9.5 میلیون مسافر خارجی جذب کند که از میان آن ها 36 درصد گردشگر خارجی بوده اند. و اما طبق آخرین آمار شورای جهانی سفر و گردشگری کشور عمان از سال 2015 به صورت میانگین سالانه 6.1 درصد رشد خواهد کرد که صنعت گردشگری عمان با پیشرفت رو به رو خواهد شد.
با رشد صنعت گردشگری تور عمان بری 44500 نفر ایجاد شغل شده است که بیش تر آنان در هتل ها و آژانس های هواپیمایی مشغول می باشند.
هم اکنون دولت عمان برای هتل ها و اقامتگاه های جدید خبر داد که بتواند جوابگوی رشد و افزایش گردشگران زیادی در سال های آینده داشته باشد. که در پی این ها با احداث پارک های آبی ، بازسازی استحکامات تاریخی و باز سازی دژها شروع کرده اند.
کشور عمان دارای سواحل شنی زیبا و دست نخورده ی می باشد که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است ، همچنین دارای رشته کوه های بلند ، مسجد های کهن ، خانه ها ، عمارت های قدیمی و سنتی و دیگر اماکن دارای جاذبه های گردشگری مناسبی برای جذب توریست های خارجی می باشد.
شهر جنوبی سلاله سالانه یک میلیون گردشگران مسلمان را از کشور های عربی به خود جذب می کند.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره صنعت گردشگری عمان

لاله 13 آبان 97
4
عمان چی هست که صنعت گردشگری عمان چیزی باشه خخخخخ
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما