جزیره مارها

همه ما کشور برزیل را به عنوان یکی از برترین مقاصد گردشگری محبوب در دنیا می شناسیم و هر زمان که صحبت از فوتبال، قهوه، کارناول و ماجراجویی های حیات وحش به میان آید، بدون شک اولین مکانی که در ذهنمان نقش می بندد، جایی نیست جز برزیل. این کشور دارای جاذبه های گردشگری بی شماری است که اگر بخواهید از تمام آنها دیدن کنید، شاید یک سالی از عمر خود را باید در آن سپری کنید.

اما در میان تمامی این جاذبه های گردشگری که مردم بسیاری را از سرتاسر دنیا به سوی خود می کشاند، جاذبه هایی هم در این کشور پهناور وجود دارند که به دلیل ممنوع الورود بودن و خطرناک بودنشان، گرشگران ماجراجو را به سوی خود می کشانند! شاید بتوان برترین آنها را جزیره مارها دانست که در فاصله نچندان دور از خلیج سائوپائولو جای خوش کرده و ارتش و نیروی دریایی برزیل، از ورود مردم به آن به شدت جلوگیری می نمایند!


شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که چرا این جزیره به جزیره مارها معروف شده و یا قلمرو حکومت مارها خوانده می شود؟ چرا دولت از ورود گردشگران و مردم عادی به جزیره مارها، به شدت جلوگیری کرده و آن را منطقه ای ممنوع الورود خوانده که از آن به شدت محافظت می کند؟ دلیل آن در دل نام این جزیره نهفته است. جزیره مارها خالی از هرگونه سکنه انسانی بوده و به قلمرو حکومتی برای مارهای سمی تبدیل شده است. به گونه ای که می توان گفت بیش از 2000 گونه مختلف از مارهای سمی در جزیره مارها زندگی می کنند. به گونه ای که شما می توانید در هر یک متر مربع از مساحت این جزیره، شاهد یک الی پنج مار سمی خطرناک باشید.

البته ناگفته نماند که هر قلمرویی، دارای پادشاهی است که بر آن حکومت می کند و این موضوع در رابطه با جزیره مارها ها هم صدق می کند. به گونه ای که می توان پادشاه این قلمرو خطرناک را افعی سرنیزه‌ای طلایی خواند، که بی شک خطرناک ترین و مرگبار ترین گونه، از مارهای سمی در دنیا می باشد. این افعی به قدری خطرناک بوده که به جرات می توان گفت اکثر مارگزیدگی هایی که منجر به مرگ انسان شده است، توسط این افعی انجام شده. خطرناک بودن این موضوع به این دلیل است که هنگامی که توسط افعی طلائی گزیده شوید، از ناحیه ای که مورد گزش آن قرار گرفته اید، پوست و ماهیچه های شما شروع به ذوب شدن کرده و حتی چنانچه مورد درمان به موقع قرار بگیرید، باز هم به احتمال سه درصد امکان مرگ شما وجود دارد.

از این رو جزیره مارها به شدت توسط مسئولین کنترل می شود، تا از ورود گردشگران ماجراجوی تور برزیل به آن جلوگیری شود. به گونه ای که حتی اگر شما یک محقق باشید که در رابطه با زندگی این مارهای سمی و خطرناک بخواهید تحقیق کنید، پس از دوندگی های بسیار می توانید مجوز ورود جزیره مارها، را تحت شرایط خاص دریافت نمایید.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز جزیره مارها
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
نیلو 3 تیر 1396
0
چندش تر از مار نداریمااا. یعنی من بودم یه بمب میزدم اونجا که همشون بمیرن :|
مرضیه 3 تیر 1396
3
وای چطور دلت میاد اینجوری بگی این زبون بسته ها بی آزارن نیش زدن طبیعتشونه
سینا 3 تیر 1396
1
خدارو شکر که ممنوع الوروده وگرنه تا الان همه ای بی زبون ها منقرض شده بودن
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری