جزیره مارها

📅 بروزرسانی : ۳ تیر ۱۳۹۶ بازدید : 915

اما در میان تمامی این جاذبه های گردشگری که مردم بسیاری را از سرتاسر دنیا به سوی خود می کشاند، جاذبه هایی هم در این کشور پهناور وجود دارند که به دلیل ممنوع الورود بودن و خطرناک بودنشان، گرشگران ماجراجو را به سوی خود می کشانند! شاید بتوان برترین آنها را جزیره مارها دانست که در فاصله نچندان دور از خلیج سائوپائولو جای خوش کرده و ارتش و نیروی دریایی برزیل، از ورود مردم به آن به شدت جلوگیری می نمایند!

 

 

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که چرا این جزیره به جزیره مارها معروف شده و یا قلمرو حکومت مارها خوانده می شود؟ چرا دولت از ورود گردشگران و مردم عادی به جزیره مارها، به شدت جلوگیری کرده و آن را منطقه ای ممنوع الورود خوانده که از آن به شدت محافظت می کند؟ دلیل آن در دل نام این جزیره نهفته است. جزیره مارها خالی از هرگونه سکنه انسانی بوده و به قلمرو حکومتی برای مارهای سمی تبدیل شده است. به گونه ای که می توان گفت بیش از 2000 گونه مختلف از مارهای سمی در جزیره مارها زندگی می کنند. به گونه ای که شما می توانید در هر یک متر مربع از مساحت این جزیره، شاهد یک الی پنج مار سمی خطرناک باشید

البته ناگفته نماند که هر قلمرویی، دارای پادشاهی است که بر آن حکومت می کند و این موضوع در رابطه با جزیره مارها ها هم صدق می کند. به گونه ای که می توان پادشاه این قلمرو خطرناک را افعی سرنیزه‌ای طلایی خواند، که بی شک خطرناک ترین و مرگبار ترین گونه، از مارهای سمی در دنیا می باشد. این افعی به قدری خطرناک بوده که به جرات می توان گفت اکثر مارگزیدگی هایی که منجر به مرگ انسان شده است، توسط این افعی انجام شده. خطرناک بودن این موضوع به این دلیل است که هنگامی که توسط افعی طلائی گزیده شوید، از ناحیه ای که مورد گزش آن قرار گرفته اید، پوست و ماهیچه های شما شروع به ذوب شدن کرده و حتی چنانچه مورد درمان به موقع قرار بگیرید، باز هم به احتمال سه درصد امکان مرگ شما وجود دارد.

از این رو جزیره مارها به شدت توسط مسئولین کنترل می شود، تا از ورود گردشگران ماجراجوی تور برزیل به آن جلوگیری شود. به گونه ای که حتی اگر شما یک محقق باشید که در رابطه با زندگی این مارهای سمی و خطرناک بخواهید تحقیق کنید، پس از دوندگی های بسیار می توانید مجوز ورود جزیره مارها، را تحت شرایط خاص دریافت نمایید.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/4012-%D8%AC%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به جزیره مارها