دریاچه‌ مک دونالد

پارک ملی گلیشر در ایالت مونتانا و در کشور آمریکا واقع شده است که این پارک بیم منطقه مرز کانادا و آمریکا قرار دارد. در پارک گلیشر دریاچه های رنگی زیادی وجود دارد که در این مطلب در مورد یکی از دریاچه ها به نام دریاچه‌ مک دونالد صحبت خواهیم کرد.
 
 
در پارک ملی گلیشر 700 دریاچه وجود دارد که در میان آن ها فقط 131 دریاچه دارای نام می باشد . از ویژه گی های این دریاچه آب صاف و زلال می باشد به دلیل اینکه دریاچه واقع در مناطق مرتفع هستند و چون دمای هوا در این ارتفاع پایین است مانع رشد هر نوع پلانگتونی می شود به همین دلیل آب این دریاچه زلال است و می توانید کف دریاچه را تا عمق 9 متری یا بیش تر به وضوح ببینید.
ویژگی جالب این مجموعه دریاچه ها وجود سنگ ریزه ها و قلوه سنگ های رنگی رنگی درون آب و در ساحل می باشد که زیبایی و منظره ای فوق العاده زیبا به این مجموعه بخشیده است. طیف رنگ سنگ های این درsیاچه از قرمز پر رنگ و به رنگ بلوطی و خرمایی می رسد همچنین رنگ سبز سیر و تا سبز متمایل به آبی به چشم می خورد.
دریاچه مک دونالد به عنوان بزرگ ترین دریاچه این منطقه با وسعت 27 کیلومتر مربع به شمار می رود ، طول این دریاچه 15 کیلومتر و عمق 141 متری عمیق ترین و بزرگ ترین دریاچه این پارک می باشد.
سنگ های قرمز روشن از رسوبات در قسمت های کم عمق آب تشکیل شده اند. در زمان جزر و مد مواد معدنی درون آب با هوا مورد اکسایش قرار می گیرد. اگر چه این سنگ ها به مرور زمان صیقلی می شوند اما در شیار های آن نشانه ای از موج بر روی آن ها نقش بسته است. همچنین سنگ های سبز تیره به نسب سنگ های قرمز در عمق بیش تری قرار دارند.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره دریاچه‌ مک دونالد

رویا 12 آبان 97
3
دریاچه‌ مک دونالد چقدر زیباست و چه آب زلالی داره حالا اگر ایران بود پر از آشغال می شد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما