امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به باکوتا

باکوتا

باکوتا به واسطه راهب های ارتودوکس ساخته شده است و به همین دلیل شهرت دارد. این صومعه قار در زیر زمین ساخته و به قرن دوازدهم باز می گردد که ارزش تاریخی بسیار فراوانی برای مردم اکراین دارد.
 
 
باکوتا در غرب اوکراین و همچنین زیر رودخانه Dniester و در منطقه تاریخی Podillia واقع شده است. باکوتا شهر دیدنی اوکراین می باشد که به دلیل وجود غار ارتودکس معروف می باشد این قلعه پر از نقاشی های دیواری باستانی و همچنین نقاشی هایی که قدمت آن ها به قرن 12 باز می گردد که بقایای حفظ شده از راهبان افسانه های محلی نیز می باشد.
غار صومعه توسط سنت آنتونی کیف در سال 1051 تاسیس گردید که در حال حاضر یک سایت پارینه سنگی در نزدیکی روستای باکوتا واقع شده است که بخشی از پارک ملی محیط زیست Podilski Tovtry نیز می باشد.
باکوتا برای اولین بار در سال 1240 در زمان پادشاهی کرونیکل بخشی از دولت کیوان روس بود و پس از آن در اواسط قرن 12 این روستا بخشی از هالیچ شد و در قرن 13 به عنوان مرکز سیاسی و اداری نیستر دشت که بخشی از هالیچ بود به خدمت حکومت سلسله Koriatovych در آمد.
ساخت صومعه غار با انگیزه و عملکرد استحکامات شهر برای مقابله از حمله تاتار ها ساخته شد زیرا باکوتا بین مرز مشترک بین قلمرو دوک بزرگ لیتوانی و پادشاهی لهستان بود ، مردم باکوتا پس از 3 سال شورش و استقلال خود را در برابر لهستان که قلعه ها و شهر را نابود اعلام کردند.
در سال 28 اکتبر 1981 زمانی که ایستگاه برق آبی جدید نیستر در این روستا ساخته شد باعث آب گرفتگی گردید و ساکنان روستا از این محل منقل شدند و همچنین در سال 1996 بخش های بزرگی از تپه های سنگی را قطع و بسیاری از غارهای باستانی روستا خاک سپرده شدند.
این شهر یکی از دیدنی های زیبا تور اوکراین می باشد که غار صومعه که امروزه نقاشی ها و کاشی کاری های زیبای آن باقی مانده است ،  بازدید کنندگان می توانند از این غار باستانی و همچنین پارک ملی اطراف آن دیدن و از طبیعت و زیبایی های این روستا لذت تمام را ببرند.
 

نظرات مردم درباره باکوتا

حسام 10 خرداد 96
1
چه جالب اصلا هیچ آشنایی از شهر باکوتا نداشتم ممنون از اطلاعات خوبتون
بیتا 10 خرداد 96
2
از عکس هایی که گذاشتید معلوم باکوتا شهر زیبایی هست
درج نظر

تورهای داخلی

تور کیش آبان 1400
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
تابان تابان
قصر شایان
7 آبان - 13 آبان

تور ترکیبی مشهد 8 آبان
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
ندا پرواز
8 آبان - 11 مهر

تور کیش 9 و 8 آبان
4 شب
زاگرس زاگرس
کیش ا ... کیش ایر
آرامش سفر ماندگار
8 آبان - 13 آبان

تور قشم 10 و 11 آبان
3 شب
تابان تابان
آتا آتا
سرزمین آریایی
10 آبان - 14 آبان

تور قشم 13 آبان
2 شب
قطار ... قطار 4 تخته غزال
قطار ... قطار 4 تخته غزال
الیما گشت
13 آبان - 16 آبان

تور قشم 6 و 7 آبان
4 شب
زاگرس زاگرس
سپهران سپهران
سرزمین آریایی
7 آبان - 11 آبان

تور قشم آبان 1400
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
قصر شایان
3 آبان - 12 آبان

تور کیش 3 آبان
7 شب
تابان تابان
تابان تابان
الیما گشت
3 آبان - 10 آبان

تور قشم 3 آبان
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
تابان تابان
رادین گشت پایتخت
3 آبان - 6 آبان

تور قشم آبان 1400
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
آرشین پرواز
8 آبان - 15 آبان