قدیمی ترین فستیوال در فرانسه

در سرتاسر دنیا کارناوال های مختلف و زیادی وجود دارد که در میان مردم آن کشور محبوبیت زیادی دارند و افراد زیادی را به خیابانهای شهر می کشاند اما بعضی از این کارناوال ها محبوبیت جهانی دارند و جمعیت بزرگی را از سراسر دنیا به خود جذب می کنند. کاناوال نیس فرانسه یکی از این کارناوال هاست.
 
 
تاریخچه کارناوال نیس
تاریخچه ی برگزاری کارناوال نیس به سال ۱۲۹۴ برمی گردد و قدیمی ترین کارناوال دنیا محسوب می شود و تخمین زده شده که امروزه یک میلیون نفر از سراسر دنیا به نیس می آیند تا این جشن بزرگ را از نزدیک ببینند. مراسم نیس هر ساله از ۲۴ بهمن شروع می شود و تا ۱۰ اسفند ادامه دارد.
در این کارناوال چه می گذرد؟
در این کارناوال شاد رسم است هر سال یک موضوع انتخاب شود که حتی می تواند موضوعی سیاسی باشد و بر طبق آن مجسمه های غول پیکری ساخته شوند تا بتوانند در شهر با آنها رژه بروند و با اجرای موسیقی و حرکت دادن گل ها و شادی و هیجان همراهیش کنند. به دلیل فضای شادی که دارد، نیس یکی از فستیوال های دوست داشتنی گردشگران هم هست.
 
 
در این کارناوال، مجسمه های بزرگی که از جنس کاغذ فشرده هستند را می رقصانند و با آنها رژه می روند. در این کارناوال مانند فستیوال ماردی گرا مردم ماسک هایی بر چهره می زنند اما مانند آن فستیوال یا فستیوال هایی که در ونیز برگزار می شود، از الزامات نیست. در ضمن مانند جشن ماردی گرا نیاز به پوشیدن لباس خاصی نیست و مردم سعی می کنند شاد ترین لباس هایشان را در آن به تن کنند. بر خلاف فستیوال های دیگر در جشن نیس، مردم به جای اینکه لباس عجیب و خاصی بپوشند، لباس های پر زرق و برق را بر تن مجسمه های غول پیکر می کنند!
این مجسمه ها بر روی چرخ های بزرگی قرار داده می شود و راه خود را از میان جمعیت باز می کند و در میان مردم به نمایش گذاشته می شود. روی دو طرقف این چرخ های سیار، افرادی قرار گرفته اند که شاخه گل های تازه را به طرف جمعیت پرتاپ می کنند و تعداد این شاخه گل ها به ۱۰۰۰۰ تا می رسد.
اگر دوست داشته باشید و البته فرصت آن را داشته باشید می توانید به تور فرانسه سفر کنید و در این کارناوال شاد ۲ هفته ای شرکت کنید در غیر اینصورت پیشنهاد می کنیم حتما اگر توانستید، بازدید از این کارناوال شاد را در برنامه های آینده تان قرار دهید.
اگر خواستید بهترین مکان و بهترین ویو را داشته باشید را در این کارناوال فانتزی مملو از عطر و رنگ داشته باشید، بلیط جایگاهی در ایستگاه‌ها یا قسمت‌های توقف اختصاصی در امتداد خیابان را بخرید.
خیابان‌ها در طول این فستیوال شب و روز پر از جمعیت است و غرفه‌ های برپاشده در آن، هدایا، کالاهای سوغات این شهر، عطر بنفشه، پارچه‌های به رنگ روشن و غذاهای مخصوص فرانسه را می ‌فروشند.
 
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش تیر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
آتا آتا
پرواز ایرانیان
25 تیر - 1 مرداد

تور مشهد تیر 99
2 شب
آتا آتا
تابان تابان
سیف گشت
25 تیر - 27 تیر

تور کیش تیر 99
2 شب
زاگرس زاگرس
آتا آتا
پرواز ایرانیان
26 تیر - 31 تیر

تور مشهد 21 تیر 99
3 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
گردشگر زمان
21 تیر - 24 تیر

تور کیش 21 تیر 99
4 شب
ایران ... ایران ایر تور
زاگرس زاگرس
ندا پرواز
21 تیر - 25 تیر

تور کیش 24 تیر 99
2 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
معراج گشت
24 تیر - 26 تیر

تور کیش 21 تیر 99
4 شب
آتا آتا
زاگرس زاگرس
گردشگر زمان
21 تیر - 25 تیر

تور مشهد 22 تیر 99
2 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
معراج گشت
22 تیر - 24 تیر

تور زمینی قشم تیر 99
2 شب
قطار ... قطار 6 تخته لوکس
قطار ... قطار 6 تخته لوکس
معراج گشت
26 تیر - 2 مرداد

تور کیش 27 تیر 99
4 شب
آتا آتا
آتا آتا
دانیار سفر پارسیان
27 تیر - 31 تیر