قدیمی ترین فستیوال در فرانسه

در سرتاسر دنیا کارناوال های مختلف و زیادی وجود دارد که در میان مردم آن کشور محبوبیت زیادی دارند و افراد زیادی را به خیابانهای شهر می کشاند اما بعضی از این کارناوال ها محبوبیت جهانی دارند و جمعیت بزرگی را از سراسر دنیا به خود جذب می کنند. کاناوال نیس فرانسه یکی از این کارناوال هاست.
 
 
تاریخچه کارناوال نیس
تاریخچه ی برگزاری کارناوال نیس به سال ۱۲۹۴ برمی گردد و قدیمی ترین کارناوال دنیا محسوب می شود و تخمین زده شده که امروزه یک میلیون نفر از سراسر دنیا به نیس می آیند تا این جشن بزرگ را از نزدیک ببینند. مراسم نیس هر ساله از ۲۴ بهمن شروع می شود و تا ۱۰ اسفند ادامه دارد.
در این کارناوال چه می گذرد؟
در این کارناوال شاد رسم است هر سال یک موضوع انتخاب شود که حتی می تواند موضوعی سیاسی باشد و بر طبق آن مجسمه های غول پیکری ساخته شوند تا بتوانند در شهر با آنها رژه بروند و با اجرای موسیقی و حرکت دادن گل ها و شادی و هیجان همراهیش کنند. به دلیل فضای شادی که دارد، نیس یکی از فستیوال های دوست داشتنی گردشگران هم هست.
 
 
در این کارناوال، مجسمه های بزرگی که از جنس کاغذ فشرده هستند را می رقصانند و با آنها رژه می روند. در این کارناوال مانند فستیوال ماردی گرا مردم ماسک هایی بر چهره می زنند اما مانند آن فستیوال یا فستیوال هایی که در ونیز برگزار می شود، از الزامات نیست. در ضمن مانند جشن ماردی گرا نیاز به پوشیدن لباس خاصی نیست و مردم سعی می کنند شاد ترین لباس هایشان را در آن به تن کنند. بر خلاف فستیوال های دیگر در جشن نیس، مردم به جای اینکه لباس عجیب و خاصی بپوشند، لباس های پر زرق و برق را بر تن مجسمه های غول پیکر می کنند!
این مجسمه ها بر روی چرخ های بزرگی قرار داده می شود و راه خود را از میان جمعیت باز می کند و در میان مردم به نمایش گذاشته می شود. روی دو طرقف این چرخ های سیار، افرادی قرار گرفته اند که شاخه گل های تازه را به طرف جمعیت پرتاپ می کنند و تعداد این شاخه گل ها به ۱۰۰۰۰ تا می رسد.
اگر دوست داشته باشید و البته فرصت آن را داشته باشید می توانید به تور فرانسه سفر کنید و در این کارناوال شاد ۲ هفته ای شرکت کنید در غیر اینصورت پیشنهاد می کنیم حتما اگر توانستید، بازدید از این کارناوال شاد را در برنامه های آینده تان قرار دهید.
اگر خواستید بهترین مکان و بهترین ویو را داشته باشید را در این کارناوال فانتزی مملو از عطر و رنگ داشته باشید، بلیط جایگاهی در ایستگاه‌ها یا قسمت‌های توقف اختصاصی در امتداد خیابان را بخرید.
خیابان‌ها در طول این فستیوال شب و روز پر از جمعیت است و غرفه‌ های برپاشده در آن، هدایا، کالاهای سوغات این شهر، عطر بنفشه، پارچه‌های به رنگ روشن و غذاهای مخصوص فرانسه را می ‌فروشند.
 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور قشم 12 و 13 آبان 99 ویژه تعطیلات
3 شب
زاگرس زاگرس
آتا آتا
آذربال ایرانیان
12 آبان - 16 آبان

تور قشم 14 و 16 آبان 99
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
قشم ا ... قشم ایر
رادین گشت پایتخت
16 آبان - 19 آبان

تور مشهد 8 و 9 آبان 99
2 شب
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
فرجام پرواز کیان
8 آبان - 12 آبان

تور قشم 10 آبان 99 ویژه تعطیلات
4 شب
معراج معراج
قشم ا ... قشم ایر
ندا پرواز
10 آبان - 14 آبان

تور مشهد 10 و 11 آبان 99 ویژه ولادت
4 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
اسطوره بیستون
11 آبان - 15 آبان

تور کیش 10 و 11 آبان 99
3 شب
تابان تابان
وارش وارش
آرشین پرواز
11 آبان - 14 آبان

تور کیش 16 و 17 آبان 99
3 شب
وارش وارش
زاگرس زاگرس
آذربال ایرانیان
16 آبان - 20 آبان

تور کیش از اهواز 16 آبان 99
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
16 آبان - 20 آبان

تور کیش 18 آبان99
7 شب
وارش وارش
وارش وارش
سیف گشت
18 آبان - 25 آبان

تور کیش 8 و 9 آبان 99
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
ندا پرواز
9 آبان - 12 آبان
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما