زیبا ترین پل های جهان

امروزه پل ها صرفا جهت حمل و نقل و یا پر کردن فواصل بین موانع فیزیکی ساخته نمی شوند، بلکه برای ساخت هر یک، از معماران برجسته و همچنین تکنولوژی های معماری مدرن بهره می گیرند تا سازه زیبا و منحصر به فردی خلق کنند. تعدادی از این پل ها در جهان شهرت زیادی به دست آورده اند و به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده اند. اگر کنجکاوید با زیبا ترین پل های جهان آشنا شوید، در این مقاله از سایت لحظه آخر با ما همراه باشید.

تاور بریج (Tower Bridge)
تاور بریج به معنای پل برج، یکی از معروف ترین پل های جهان است که در پایتخت کشور انگلستان، شهر لندن واقع شده است. ساخت این پل در سال 1886 میلادی شروع شده و در سال 1894 به پایان رسید. معماری به کار رفته در ساخت برج های تاور بریج، سبک گوتیک است.

پل چنگیانگ (Chengyang Bridge)
پل چنگیانگ که از زیبا ترین پل های جهان است، در کشور چین، شهر نانپینگ و شهرستان گوانگزی واقع شده است. این پل بین گردشگران تور چین با نام، پل با نام باد و باران هم شناخته می شود. پل چنگیانگ، در سال 1916 میلادی، از جنس چوب و سنگ و در طول رود لینزی ساخته شد.

پل پونت دو گارد (Pont du Gard Bridge)
پل پونت دو گارد که در کشور فرانسه قرار دارد، دارای قدمت 2000 ساله بوده و به دستور امپراتور آگریپا، به منظور رد کردن آب از روی رودخانه و رسیدن آن به یک روستا، ساخته شده است. به همین دلیل است که به پل پونت دو گارد، پل آبرسان می گویند. این پل دارای طول حدودا 40 کیلو متری بوده و در سال 1985 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
در این قسمت از سایت لحظه آخر سعی بر آن داشتیم گردشگران و کاربران عزیز را با زیبا ترین پل های جهان آشنا کنیم، امیدواریم این اطلاعات برایتان مفید واقع شود.
گزارش مشکل
درج نظر