واکسن سینوفارم برای سفر به امریکا تاییدشد

📅 انتشار : 1400/07/21 📅 بروزرسانی : 1400/07/21 بازدید : 2119

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، روز جمعه اعلام کرد که مسافران بین‌المللی که واکسن‌های مورد تایید ایالات متحده یا سازمان بهداشت جهانی (WHO) را دریافت کرده‌اند، می‌توانند وارد خاک امریکا شوند. در 29 شهریور، کاخ سفید اعلام کرد ایالات متحده در آبان ماه محدودیت های سفر برای مسافران هوایی از 33 کشور جهان از جمله چین ، هند ، برزیل و بیشتر اروپا را که به طور کامل در برابر کوید19 واکسینه شده اند، لغو می کند. در آن زمان مشخص نشد که کدام واکسن پذیرفته می شود. سپس در روز جمعه به رویترز گفت که شش واکسن مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا و واکسن‌هایی که مجوز اضطراری از سازمان بهداشت جهانی دارند برای سفر به آمریکا مورد قبول هستند‌.
برخی از کشورها به دولت بایدن فشار وارد کرده اند تا واکسن های مورد تایید WHO را بپذیرد ، زیرا واکسن های مجاز توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده در همه کشورها به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرد. بنابراین ، ایالات متحده مسافران هوایی واکسینه شده از 26 کشور منطقه شنگن، بریتانیا، ایرلند ، چین، هند ، آفریقای جنوبی، ایران و برزیل را می‌پذیرد‌.

 

تایید واکسن سینوفارم برای سفر به امریکا

 

نماینده خطوط هوایی آمریکایی، American Airlines Co ، Delta Air Lines ، United Airlines و دیگران ، گفتند “از تصمیم CDC برای تصویب لیستی از واکسیناسیون مجاز برای مسافرانی که وارد ایالات متحده می شوند خوشحال هستیم. ما مشتاقانه برای پیاده سازی این قانون جدید واکسن و آزمایش جهانی تا اوایل نوامبر 2021 با دولت همکاری می کنیم.

الزامات جدید واکسن COVID -19 اکنون تقریباً برای همه مسافران بین المللی که به ایالات متحده سفر می کنند اعمال می شود – از جمله کسانی که مشمول محدودیت های قبلی نیستند.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، همچنین باید قوانین مربوط به موارد استثنا را که شامل کودکانی است که هنوز واکسن ندارند و همچنین مسافرانی از کشورهایی که واکسن در آنها به طور گسترده در دسترس نیست را شامل شود. دولت همچنین باید درباره مسافرانی که به تازگی  مبتلا به کوید 19 شده اند و هنوز واجد شرایط واکسیناسیون نیستند. تصمیم بگیرد.

واکسن های مورد تائید سازمان بهداشت جهانی

سازمان جهانی بهداشت تاکنون مجوز استفاده اضطراری واکسن‌های آمریکایی مدرنا، فایزر و جانسون‌اند جانسون، واکسن‌های چینی سینوواک و سینوفارم (پکن) و واکسن انگلیسی آسترازنکا را صادر کرده است. سازمان غذا و داروی آمریکا نیز ضمن صدور مجوز کامل استفاده از واکسن فایزر، با استفاده اضطراری از فرآورده‌های شرکت‌های مدرنا و جانسون‌اند جانسون موافقت کرده است.

پرکاربردترین واکسن های کوید19 

طبق آخرین گزارشات، واکسن آسترازنکا با استفاده در ۱۸۲ کشور پرکاربردترین واکسن تولید شده کرونا به حساب می‌آید. واکسن‌های فایزر، مدرنا، سینوفارم (پکن)، جانسون‌اند جانسون و سینوواک نیز به ترتیب در ۱۳۶، ۷۵، ۷۴، ۵۵ و ۴۱ کشور تزریق می‌شوند.
بر اساس اطلاعات مندرج در وب سایت سازمان جهانی بهداشت، تصمیم‌گیری در مورد صدور مجوز استفاده اضطراری از واکسن هندی کوواکسین (بهارات) نیز در ماه جاری میلادی انجام خواهد شد.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.7 از 5 | از 100 کاربران به واکسن سینوفارم برای سفر به امریکا تاییدشد