بلندترین آسمان خراش چوبی جهان

📅 انتشار : 1399/01/28 📅 بروزرسانی : 1402/08/22 ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 779

احداث ساختمان های چوبی 2 یا 3 طبقه امری طبیعی است حتی در کشورهای آمریکا و کانادا این نوع از ساختمان ها را در 5 یا 6 طبقه هم می توان دید اما در این مقاله قصد داریم بلندترین آسمان خراش چوبی جهان را به شما کاربران گرامی سایت لحظه آخر معرفی نماییم. 
هم اکنون بلندترین سازه چوبی جهان دانشگاه بریتیش کلومبیای کانادا می باشد که 18 طبقه دارد اما ژاپن قصد دارد بلندترین آسمان خراش چوبی دنیا را در شهر توکیو احداث نماید. همان گونه که می دانید توکیو شهری زلزله خیز است اما چطور ممکن است که در این شهر برج چوبی با 70 طبقه ساخته شود؟ پاسخ این امر تنها یک کلمه می باشد "تکنولوژی".

 

بلندترین برج چوبی جهان


هزینه ساخت برج 70 طبقه چوبی ژاپن

هزینه مربوط به ساخت این پروژه بزرگ که plyscraper نام دارد در حدود 600 میلیارد ین معادل 5.6 میلیارد دلار است و توسط صنایع چوب سومی تومو تامین می شود. سومی تومو یکی از سرمایه داران ژاپنی است که در صنایع چوب هم فعالیت دارد؛ شرکت او که به صورت نسل به نسل فعالیت خود را ادامه داده قدمت زیادی دارد به طوری که او قرار است در سال 2041 به مناسبت سالگرد 350 ام ثبت شرکتش جشنی برپا کند و از ساختمانی 350 متری رونمایی کند. این ساختمان همان برج چوبی 70 طبقه بوده که توسط شرکت نیکن سکی طراحی شده است. 

 

بلندترین برج چوبی جهان


معماری برج چوبی 70 طبقه توکیو

این برج هوشمند که هم اکنون در حال ساخت می باشد شامل قسمت هایی همچون آپارتمان های مسکونی، واحدهای تجاری، هتل، دفترهای اداری و فضاهای عمومی می شود؛ متراژ هر یک از طبقات این ساختمان در حدود 455 هزار مترمربع است. ساختمان plyscraper ضد زلزله بوده و در برابر سنگین ترین لرزش ها مقاومت می کند. از جمله امکاناتی که در این ساختمان منحصر به فرد چوبی وجود دارد می توان به سیستم آسانسور، وای فای عمومی، تصفیه زباله ها و پسماند هوشمند اشاره کرد. این سازه چوبی متشکل از یک ساختار لوله بافته شده با میله ها و ستون های چوبی و فولادی بوده که توسط پبند فولادی مورب تکمیل می گردد. 90 درصد این برج از چوب و تنها 10 درصد آن از فولاد می باشد. در بخش های مختلف سازه نیز گیاهان طبیعی و زیبا تجلی بخش فضا می شوند.
این برج به هنگام اتمام عملیات ساخت، به یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری نزذ گردشگران تور توکیو تبدیل می شود. 

 

بلندترین برج چوبی جهان


 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.7 از 5 | از 104 کاربران به بلندترین آسمان خراش چوبی جهان