شرایط لغو سفر اعلام شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه
بروزرسانی: 1402/10/17
بازدید: 1398

همانطور که می دانید با ورود ویروس کرونا به ایران مشکلات بسیاری به وجود آمده، همچنین این ویروس بر وضعیت گردشگری کشور تاثیر داشته و سبب شده بسیاری از کشور ها مرز خود با ایران را ببندند و از ورود گردشگران ایرانی به کشورشان جلوگیری کنند.
درحال حاضر کشور هایی نظیر ترکیه، عراق، کویت، عمان، ارمنستان، امارات، افغانستان، گرجستان، روسیه و ... مرض زمینی و هوایی خود با ایران را بسته و گردشگران ایرانی که در کشورشان حضور دارند را با رعایت نکات امنیتی به ایران باز می گردانند، همین امر سبب شده که تمام پرواز های خارجی ایران کنسل شود و افرادی می توانند بلیت را کنسل و هزینه را دریافت کنند.

کنسل شدن پرواز ها


لغو سفر

معاونت گردشگری کشور در روز 6 اسفند 1398 با توجه مشکلات پیش آمده برای مسافران خارجی و سرگردانی مسافران داخلی اعلام کرد که با وجود این ویروس، کشور در شرایط خاص قرار داشته و شرکت های مسافرتی باید هزینه بلیت را بدون کسر هزینه کنسلی به گردشگران بازگردانند. لازم به ذکر است که معاونت گردشگری به دلیل آنکه در آستانه شروع سفر های نوروزی هستیم، بخشنامه لغو احتمالی سفر را به اداره میراث فرهنگی ابلاغ کرد، و شرایط لغو را تعیین نمود.
همچنین سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور بیان کرد که هماهنگی های لازم جهت بازگرداندن گردشگران ایرانی از کشور هایی که مرز خود را با ایران بسته اند انجام شده و بزودی به کشور باز خواهند گشت. وی اظهار داشت که شرکت ها و آژانس های هواپیمایی فروش هرگونه بلیت به مسافران در مسیر های خارجی را کنسل کنند در غیر این صورت با آن ها برخورد قانونی خواهد شد.
در پی اتفاقات پیش آمده وزیر میراث فرهنگی کشور (علی اصغر مونسان) در نامه ای به اداره میراث فرهنگی و گردشگری اعلام کرد که در مقاصد گردشگری داخلی کشور نیز از بازدید های دسته جمعی گردشگران تور داخلی از اماکان مختلف جلوگیری شود تا ویروس شیوع پیدا نکند. برخی از نمایندگان به همراه وزیر بهداشت کشور از گردشگران در خواست کرده اند که تا زمان رفع بحران سفر نکنند، این در حالی است که وزیر میراث فرهنگی در این رابطه سکوت کرده است.

دستورالعمل پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا در تاسیسات گردشگری

این دستور العمل که جهت رعایت حقوق متقابل مردم، توسط معاون گردشگری به اجرا در آمده بدین شرح می باشد: اگر از تاریخ اول اسفند ماه امسال تا اطلاع ثانوی، گردشگری درخواست انصراف از سفر داشته باشد، کلیه تاسیسات گردشگری باید بدون هیچگونه جریمه‌ نسبت به استرداد وجوه دریافتی از گردشگران اقدام کنند.
 

منبع: ایسنا

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 4.2 از 5 | از 103 کاربر