کشته شدن ۷ نفر‌ در پی‌ بارش سنگین برف در گیلان

اداره کل هواشناسی استان گیلان در روز شنبه 19 بهمن ماه در یک اطلاعیه ای خبر از ورود سامانه سرد و بارشی داد که از روز یک شنبه این استان با بارش های برف نیز همراه خواهد بود . بارش شدید برف به اندازه 20 تا 80 سانتی متر در روز های دوشنبه و سه شنبه در این استان رسید . ستاد مدیریت بحران خواستار تمهیدات لازم برای مقابله با هرگونه بحران احتمالی را پیش بینی و اتخاذ کرد . در خصوص همین موضوع ستاد مدیریت بحران استان گیلان و شهرستان ها تشکیل جلسه دادند و تمهیدات لازم را انجام دادند و تمامی دستگاه های عضو این ستاد را در حالت آماده باش کامل قرار دادند که به همین دلیل تمام مرخصی های مدیران ارشد هم لغو شد . 

 

بارش برف در گیلان

 

بارش برف در گیلان

برفی که از غروب روز یکشنبه 20 بهمن ماه از مناطق غربی گیلان آغاز و در روز دوشنبه و سه شنبه به مناطق مرکزی و شرقی این استان رسید، بالای 50 شهر و تعداد بالایی از روستاها را درگیر کرده است و بر اساس گزارش هواشناسی گیلان ارتفاع برف در مناطق جلگه به 40 سانتی متر تا 1 متر و در مناطق کوهستانی و دامنه های استان گیلان حتی به دو متر هم رسید. در این میان محور های امام زاده هاشم به سمت رشت همچنین سراوان به فومن گیر افتاده و صد ها نفر در 24 ساعت در این مناطق گیر افتادند ، همچنین بسته شدن محور های آستارا به اردبیل، خلخال و دیلمان به علت بارش های سنگین و کولاک به صورت کامل بسته شد . 

 

برف در گیلان

 

برف مرگبار در استان گیلان

اما خبری که بسیار ناراحت کننده بود و باعث ایجاد دلهره در میان شهروندان استان زیبای گیلان شد، خبر فوت 7 نفر در شهر های رودبار و رشت براثر سقوط از ارتفاع ،بهمن و ریزش برف و همچنین مصدوم شدن 78 نفر از هموطنان عزیز بر اثر ترس از سقوط و سرماخوردگی شد . ارسلان زارع استاندار گیلان با تاکید بر اینکه امکانات موجود در برخی از دستگاه های اجرایی مثل شهرداری رشت متناسب با جمعیت نبوده و سبب اولویت بندی ارائه خدمات شد، افزود : برق 256 هزار مشترک مشترک گیلان قطع شده بود که در حال حاظر با تلاش های واحد های عملیاتی و اجرایی برق 50 هزار مشترک وصل شده است . 

 

 

برف گیلان

برف در گیلان

 

فریدون بابایی، فرماندر خلخال : با وجود بارش سنگین و بی‌سابقه برف و برودت هوا، مشکلی از لحاظ تامین مایحتاج عمومی مردم وجود ندارد. در حال حاضر نیمی از مجموع راه‌های روستایی باز و راه ۷۰ روستا به علت وجود برف سنگین در مسیر راه همچنان مسدود است.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور قشم 4 آبان 99
4 شب
آتا آتا
قشم ا ... قشم ایر
دانیار سفر پارسیان
4 آبان - 8 آبان

تور قشم 3 و 5 آبان 99
3 شب
آتا آتا
معراج معراج
قصر شایان
5 آبان - 8 آبان

تور کیش از اهواز 8 آبان 99
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
8 آبان - 11 آبان

تور کیش 4 آبان 99
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
معراج معراج
معراج گشت
4 آبان - 7 آبان

تور کیش 4 آبان 99
3 شب
کاسپین کاسپین
کیش ا ... کیش ایر
اسطوره بیستون
4 آبان - 7 آبان

تور کیش 5 آبان 99
2 شب
وارش وارش
آتا آتا
آذربال ایرانیان
5 آبان - 7 آبان

تور کیش 9 آبان 99
5 شب
معراج معراج
کیش ا ... کیش ایر
گردشگر زمان
9 آبان - 14 آبان

تور مشهد 4 و 5 آبان 99
3 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
قصر شایان
4 آبان - 8 آبان

تور قشم 9 آبان 99
2 شب
زاگرس زاگرس
قشم ا ... قشم ایر
سیف گشت
9 آبان - 11 آبان

تور قشم 13 آبان 99 ویژه تعطیلات
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
قشم ا ... قشم ایر
رادین گشت پایتخت
13 آبان - 16 آبان
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما