کشته شدن ۷ نفر‌ در پی‌ بارش سنگین برف در گیلان

اداره کل هواشناسی استان گیلان در روز شنبه 19 بهمن ماه در یک اطلاعیه ای خبر از ورود سامانه سرد و بارشی داد که از روز یک شنبه این استان با بارش های برف نیز همراه خواهد بود . بارش شدید برف به اندازه 20 تا 80 سانتی متر در روز های دوشنبه و سه شنبه در این استان رسید . ستاد مدیریت بحران خواستار تمهیدات لازم برای مقابله با هرگونه بحران احتمالی را پیش بینی و اتخاذ کرد . در خصوص همین موضوع ستاد مدیریت بحران استان گیلان و شهرستان ها تشکیل جلسه دادند و تمهیدات لازم را انجام دادند و تمامی دستگاه های عضو این ستاد را در حالت آماده باش کامل قرار دادند که به همین دلیل تمام مرخصی های مدیران ارشد هم لغو شد . 

 

بارش برف در گیلان

 

بارش برف در گیلان

برفی که از غروب روز یکشنبه 20 بهمن ماه از مناطق غربی گیلان آغاز و در روز دوشنبه و سه شنبه به مناطق مرکزی و شرقی این استان رسید، بالای 50 شهر و تعداد بالایی از روستاها را درگیر کرده است و بر اساس گزارش هواشناسی گیلان ارتفاع برف در مناطق جلگه به 40 سانتی متر تا 1 متر و در مناطق کوهستانی و دامنه های استان گیلان حتی به دو متر هم رسید. در این میان محور های امام زاده هاشم به سمت رشت همچنین سراوان به فومن گیر افتاده و صد ها نفر در 24 ساعت در این مناطق گیر افتادند ، همچنین بسته شدن محور های آستارا به اردبیل، خلخال و دیلمان به علت بارش های سنگین و کولاک به صورت کامل بسته شد . 

 

برف در گیلان

 

برف مرگبار در استان گیلان

اما خبری که بسیار ناراحت کننده بود و باعث ایجاد دلهره در میان شهروندان استان زیبای گیلان شد، خبر فوت 7 نفر در شهر های رودبار و رشت براثر سقوط از ارتفاع ،بهمن و ریزش برف و همچنین مصدوم شدن 78 نفر از هموطنان عزیز بر اثر ترس از سقوط و سرماخوردگی شد . ارسلان زارع استاندار گیلان با تاکید بر اینکه امکانات موجود در برخی از دستگاه های اجرایی مثل شهرداری رشت متناسب با جمعیت نبوده و سبب اولویت بندی ارائه خدمات شد، افزود : برق 256 هزار مشترک مشترک گیلان قطع شده بود که در حال حاظر با تلاش های واحد های عملیاتی و اجرایی برق 50 هزار مشترک وصل شده است . 

 

 

برف گیلان

برف در گیلان

 

فریدون بابایی، فرماندر خلخال : با وجود بارش سنگین و بی‌سابقه برف و برودت هوا، مشکلی از لحاظ تامین مایحتاج عمومی مردم وجود ندارد. در حال حاضر نیمی از مجموع راه‌های روستایی باز و راه ۷۰ روستا به علت وجود برف سنگین در مسیر راه همچنان مسدود است.

درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش 10 اسفند 98
3 شب
زاگرس
کاخ سپید ملل
10 اسفند - 13 اسفند

تور قشم 12 اسفند 98
2 شب
زاگرس
وقت سفر
12 اسفند - 14 اسفند

تور کیش 28 اسفند ویژه نوروز 99
3 شب
سپهران
آذربال ایرانیان
28 اسفند - 2 فروردین

تور قشم 9 اسفند 98
3 شب
قشم ایر
مهریار پرواز
9 اسفند - 12 اسفند

تور کیش نوروز 99
3 شب
آتا
همیشه سفر
4 فروردین - 7 فروردین

تور کیش 9 اسفند 98
3 شب
کاسپین
ماهان سیر
9 اسفند - 12 اسفند

تور کیش 15 اسفند 98 ویژه تعطیلات
3 شب
کاسپین
قصر شایان
15 اسفند - 18 اسفند

تور کیش نوروز 99
3 شب
کاسپین
آرشین پرواز
29 اسفند - 7 فروردین

تور زمینی مشهد 4 فروردین 99
3 شب
قطار اتوبوسی صبا
آذربال ایرانیان
4 فروردین - 8 فروردین

تور قشم 29 اسفند 98 ویژه نوروز
2 شب
قشم ایر
وقت سفر
29 اسفند - 2 فروردین