قدیمی ترین سنگ نگاره از رد پای انسان در ایران

به گفته یکی از باستان شناسان ایرانی ، مجموعه ای از سنگهای موجود در خارج از خمین ، واقع شده در استان مرکزی ، ممکن است یکی از قدیمی ترین نمونه های هنر سنگی باشد که تاکنون کشف شده است. این تصاویر باستانی توسط دکتر محمد ناصری فرد پیدا شده و در آن میتوان شکارچیان ، آئین های قبیله ای و حیواناتی مانند سگ ها و نوعی بز را نشان می دهد. با لحظه آخر  همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از این هنر های سنگی کسب کنید .

 

به گفته یکی از باستان شناسان ایرانی ، مجموعه ای از سنگهای موجود در خارج از خمین ، واقع شده در استان مرکزی ، ممکن است یکی از قدیمی ترین نمونه های هنر سنگی باشد که تاکنون کشف شده است. این تصاویر باستانی توسط دکتر محمد ناصری فرد پیدا شده و در آن میتوان شکارچیان ، آئین های قبیله ای و حیواناتی مانند سگ ها و نوعی بز را نشان می دهد. با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از این هنر های سنگی کسب کنید . 

 

 

از قدیمی ترین حکاکی ها میتوان به یک سری از نشان های جام که احتمالاً در مراسم مذهبی مورد استفاده قرار می گیرد اشاره کرد که قدمتی بیش از 40000 سال دارد. ناصری فرد در سال 2002 در حالی که در یک سفر  با دوستان خود مشغول پیاده روی بود به این اثر برخورد و این اثر تاریخی را کشف کرد . ناصری فرد در صحبت های خود گفته است که من برای مشاهده و بررسی سنگهای دره رفتم و سنگی پر از اشکال های مختلف پیدا کردم . خیلی هیجان زده بودم و پیدا کردن این اثر مانند یافتن گنج بود برای من .

 

 

از آن زمان ، ناصری فرد بیش از 450،000 مایل را به جستجوی هنرهای مشابه طی کرده و موجب پرده برداری از حدود 50،000 حکاکی های مختلف شده است. سهم وی در درک ما از انسانهای ماقبل تاریخ توسط جامعه علمی بین المللی مورد توجه واقع نشده است ، زیرا او توسط بسیاری از سازمانهای مردم نهاد و محققان در سراسر جهان شناخته شده است. کار او واقعاً مهم است این نقاط خالی روی نقشه وجود داشته است که متخصصین این کار شروع به پر کردن آن کرده اند تا بتوانند درک بهتری را از این آثار داشته باشد .

 

 

ممکن است انسان ها پیش از مهاجرت از آفریقا ، یک سنت هنری مشترک را توسعه داده اند. پیتر رابینسون از بنیاد برادشو (یک سازمان غیر دولتی سوئیسی که از ناصری فرد حمایت کرده است) گفته ما نمی دانیم چرا آنها یک نقوش مورد علاقه را انتخاب کردند. این مکان در حال حاضر به یکی از جاذبه های گردشگری استان مرکزی تبدیل شده که گردشگران و توریست های زیادی رو به این منطقه برای بازدید و بررسی این آثار های تاریخی زیبا و مهم می کشونه . 

منبع : ThevinTageNews

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش از اصفهان 21 آذر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
21 آذر - 24 آذر

تور کیش آذر 99
2 شب
تابان تابان
تابان تابان
پرواز ایرانیان
22 آذر - 24 آذر

تور مشهد آذر 99
2 شب
معراج معراج
معراج معراج
پرواز ایرانیان
21 آذر - 23 آذر

تور قشم 14 آذر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
کاسپین کاسپین
رادین گشت پایتخت
14 آذر - 17 آذر

تور مشهد 17 آذر 99
3 شب
وارش وارش
زاگرس زاگرس
گردشگر زمان
17 آذر - 20 آذر

تور قشم 14 آذر 99
7 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
اسطوره بیستون
14 آذر - 21 آذر

تور کیش 19 آذر 99
7 شب
تابان تابان
ساها ساها
اسطوره بیستون
19 آذر - 26 آذر

تور کیش از اهواز 20 آذر 99
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
20 آذر - 23 آذر

تور قشم 23 و 24 آذر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
معراج معراج
قصر شایان
24 آذر - 27 آذر

تور مشهد 15 آذر 99
2 شب
وارش وارش
زاگرس زاگرس
گردشگر زمان
15 آذر - 17 آذر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما