قدیمی ترین سنگ نگاره از رد پای انسان در ایران

 

به گفته یکی از باستان شناسان ایرانی ، مجموعه ای از سنگهای موجود در خارج از خمین ، واقع شده در استان مرکزی ، ممکن است یکی از قدیمی ترین نمونه های هنر سنگی باشد که تاکنون کشف شده است. این تصاویر باستانی توسط دکتر محمد ناصری فرد پیدا شده و در آن میتوان شکارچیان ، آئین های قبیله ای و حیواناتی مانند سگ ها و نوعی بز را نشان می دهد. با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از این هنر های سنگی کسب کنید . 

 

 

از قدیمی ترین حکاکی ها میتوان به یک سری از نشان های جام که احتمالاً در مراسم مذهبی مورد استفاده قرار می گیرد اشاره کرد که قدمتی بیش از 40000 سال دارد. ناصری فرد در سال 2002 در حالی که در یک سفر  با دوستان خود مشغول پیاده روی بود به این اثر برخورد و این اثر تاریخی را کشف کرد . ناصری فرد در صحبت های خود گفته است که من برای مشاهده و بررسی سنگهای دره رفتم و سنگی پر از اشکال های مختلف پیدا کردم . خیلی هیجان زده بودم و پیدا کردن این اثر مانند یافتن گنج بود برای من .

 

 

از آن زمان ، ناصری فرد بیش از 450،000 مایل را به جستجوی هنرهای مشابه طی کرده و موجب پرده برداری از حدود 50،000 حکاکی های مختلف شده است. سهم وی در درک ما از انسانهای ماقبل تاریخ توسط جامعه علمی بین المللی مورد توجه واقع نشده است ، زیرا او توسط بسیاری از سازمانهای مردم نهاد و محققان در سراسر جهان شناخته شده است. کار او واقعاً مهم است این نقاط خالی روی نقشه وجود داشته است که متخصصین این کار شروع به پر کردن آن کرده اند تا بتوانند درک بهتری را از این آثار داشته باشد .

 

 

ممکن است انسان ها پیش از مهاجرت از آفریقا ، یک سنت هنری مشترک را توسعه داده اند. پیتر رابینسون از بنیاد برادشو (یک سازمان غیر دولتی سوئیسی که از ناصری فرد حمایت کرده است) گفته ما نمی دانیم چرا آنها یک نقوش مورد علاقه را انتخاب کردند. این مکان در حال حاضر به یکی از جاذبه های گردشگری استان مرکزی تبدیل شده که گردشگران و توریست های زیادی رو به این منطقه برای بازدید و بررسی این آثار های تاریخی زیبا و مهم می کشونه . 

منبع : ThevinTageNews


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به قدیمی ترین سنگ نگاره از رد پای انسان در ایران
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور کیش تعطیلات 9 بهمن 98
3 شب
کیش ایر
افق بال فرشتگان
9 بهمن - 12 بهمن

تور کیش 8 بهمن 98 ویژه تعطیلات
3 شب
زاگرس
قصر شایان
8 بهمن - 11 بهمن

تور کیش بهمن 98
2 شب
ایران ایر تور
پرواز ایرانیان
6 بهمن - 15 بهمن

تور قشم 5 بهمن 98
3 شب
وارش
رادین گشت پایتخت
5 بهمن - 8 بهمن

تور مشهد 6 بهمن 98
2 شب
ایران ایر تور
سیف گشت
6 بهمن - 8 بهمن

تور کیش 6 بهمن 98
2 شب
زاگرس
معراج گشت
6 بهمن - 8 بهمن

تور کیش 10 و 11 بهمن 98
3 شب
زاگرس
آرشین پرواز
10 بهمن - 14 بهمن

تور کیش 6 بهمن 98
2 شب
تابان
گردشگر زمان
6 بهمن - 8 بهمن

تور کیش 5 بهمن 98
3 شب
کیش ایر
افق بال فرشتگان
5 بهمن - 8 بهمن

تور کیش 11 بهمن 98
2 شب
کیش ایر
مهریار پرواز
11 بهمن - 13 بهمن