امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به 300 سال برای ساخت یک کلیسا

300 سال برای ساخت یک کلیسا

300 سال برای ساخت یک کلیسا زمان زیادی به نظر می رسد و شاید برایتان جالب باشد که بدانید ساخت کلیسای جامع لیون ( کلیسای سنت ژان) حدود 300 سال (296 سال) زمان برده است، از آنجایی که 300 سال برای ساخت یک کلیسا زمان زیادی است در این مقاله به معرفی این کلیسا و بیان علت طولانی شدن زمان ساخت آن خواهیم پرداخت.
ساخت کلیسای سنت ژان در سال 1180 میلادی آغاز و پس از مدت زمانی طولانی در سال 1476 به پایان رسید، این کلیسا که محل استقرار اسقف اعظم لیون بوده و به همین جهت بسیار با شکوه ساخته شده است، باید بدانید سالن اصلی این کلیسا 80 متر طول و 32 متر ارتفاع دارد همچنین لازم به ذکر است که عرض سالن سرود حدود 20 متر می باشد.
معماری محراب و سالن سرود این کلیسا به سبک رومانسک و معماری صحن و نمای خارجی آن به سبک گوتیک می باشد و تلفیق این دو سبک ساختمانی بسیار زیبا را خلق کرده است که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند، این کلیسا در طول سال های ساخت آن همواره در حال گسترش بوده و ساختمان های متعددی در آن ساخته شده است و علت طولانی شدن زمان ساخت آن نیز همین امر می باشد.
در محراب این کلیسا دو صلیب بسیار قدیمی نگهداری می شود که در سال 1274 میلادی به عنوان نماد اتحاد کلیسا ها شناخته شدند و بسیار ارزشمند می باشند، از دیگر وسایل با ارزش موجود در این کلیسا می توان به ساعت نجومی لیون که به قرن 14 میلادی تعلق دارد اشاره کرد. لازم به ذکر است که ارگ این کلیسا در سال 1841 میلادی و در انتهای محراب مجموعه نصب شده است، به طور کلی این کلیسا یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر لیون به شمار می آید و اغلب گردشگران تور لیون از آن بازدید می کنند.
جالب است بدانید که کلیسای سنت ژان تا پیش از تأسیس کلیسای Notre Dame de Fourvière برجسته ترین کلیسای شهر لیون به شمار می آمد.
چنانچه قصد سفر با تور لیون را دارید باید بدانید که کلیسای سنت ژان در مرکز منطقه قدیمی شهر لیون، و در میدان سنت لیون واقع شده است.
آدرس: Place Saint-Jean, 69005 Lyon, France
وب سایت: cathedrale-lyon.cef.fr
درج نظر