امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به 300 سال برای ساخت یک کلیسا

300 سال برای ساخت یک کلیسا

زمان مطالعه : 3 دقیقه
شهر باستانی لوگدونوم در فرانسه که در امپراتوری روم بسیار حائز اهمیت بوده و در گِل واقع شده است. امروزه این شهر مهم را به نام لیون می شناسیم که آثار باستانی موجود در آن، نمایانگر تاریخ مهم و جذاب آن می باشد.

شهر باستانی لوگدونوم در فرانسه که در امپراتوری روم بسیار حائز اهمیت بوده و در گِل واقع شده است. امروزه این شهر مهم را به نام لیون می شناسیم که آثار باستانی موجود در آن، نمایانگر تاریخ مهم و جذاب آن می باشد. در این قسمت به معرفی کلیسای سنت ژان می پردازیم، که ساخت این کلیسا در ۱۱۸۰ میلادی شروع شد و ۳۰۰ سال تکمیل و توسعه آن به طول انجامید.

 

کلیسای سنت ژان


کلیسای سنت ژان

شهر کوچک و زیبای Aubeterre-sur-Dronne که خانه های جذابی با معماری سنتی را در خود جای داده است. کلیسای سنت ژان یکی از جاذبه‌های زیبای این شهر می باشد. 
این کلیسا در قرن هفتم ساخته و در قرن دوازدهم توسعه یافته است. در سال ۱۴۸۰ میلادی بالاخره این کلیسا تکمیل شد.
کلیسای جامع لیون یا کلیسای سنت ژان، یک کلیسای کاتولیک می باشد که وقف یحیی است. مذهب پیروان این کلیسا رون-آلپ می باشد.

 

معماری کلیسای سنت ژان فرانسه 

سنت ژان که قدیمی ترین محله در لیون فرانسه شناخته می‌شود، به خاطر دلایل مذهبی و سیاسی در قرون وسطا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود؛ که امروزه وجود کلیساهای بسیار مهم با معماری سبک رمانتیک و گوتیک که جز آثار باستانی این شهر به حساب می آیند، می‌توان به این امر پی برد. مشهورترین کلیساها، کلیسای سنت ژان می باشد که معماری آن نیز برگرفته است سبک گوتیک است. با بازدید از محله های اطراف آن می توان به مجموعه ای از معابری که سابقاً مورد استفاده تولیدکنندگان تاجران ابریشم بود، برخورد کرد.

 

معماری کلیسای سنت ژان


بخش‌های مختلف کلیسای سنت ژان فرانسه

کلیسای سنت ژان فرانسه دارای شبستانی طاقی شکل می باشد، که در کنار تمامی قسمت های زیبا و بخش هایی که با توجه به معماری گوتیک ساخته شده، بر زیبایی و جذابیت این کلیسا افزوده است.
اطلاعات بازدید از کلیسای سنت ژان فرانسه  
درهای اصلی کلیسا عصرها برای بازدید‌کنندگان عمومی باز است و می توانید از طریق آن ها از محله های اطراف نیز وارد کلیسا  بشوید.


آدرس کلیسای سنت ژان فرانسه 

این کلیسا در موقعیت مختصات ۴۵°۴۵′۳۸″ شمالی ۴°۴۹′۳۹″ شرقی در شهر لیون فرانسه قرار دارد.
 

درج نظر