امتیاز 5 از 5 | از بین 104 امتیاز دهنده به دیواری از عشق

دیواری از عشق

جاذبه های گردشگری یکی از دلایل اصلی سفر افراد به شهر های مختلف می باشد. شهر پاریس واقع در کشور فرانسه یکی از زیبا ترین شهر ها در این کشور است. در این شهر جاذبه های گردشگری بسیاری وجود دارد، یکی از مکان های دیدنی موجود در این شهر دیواری از عشق می باشد. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با دیواری از عشق در اختیار شما قرار دهیم.
دیواری از عشق در منطقه مونمارت در میدان جین ریکوس واقع در شهر پاریس قرار گرفته است. این دیوار یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری تور پاریس در بین زوج های جوان به حساب می آید. منطقه مونمارت یکی از قدیمی ترین مناطق شهر پاریس بوده و جاذبه های گردشگری بسیاری در آن وجود دارد که بازدید ازآن ها برای افراد مختلف خالی از لطف نیست. از جاذبه های تفریحی موجود در نزدیکی این دیوار می توان به باغ Parc forestier de Sevran اشاره کرد، همچنین برخی مواقع در کنار این دیوار افرادی به اجرای موسیقی زنده می پردازند.
 
 
ساخت این دیوار به سال 2000 میلادی باز میگردد، طراحی این دیوار توسط هنرمندی به نام فردریک بارون انجام شده است، نوشته های موجود بر روی این دیوار توسط همین هنرمند نوشته شده است. جالب است بدانید که یکی از آرزو های این هنرمند سفر به نقاط مختلف جهان و شنیدن جمله تو را دوست دارم به زبان های مختلف بوده است، اما این آرزو برآورده نشده به همین دلیل فردریک دفتری تهیه کرد و از نزدیکان خود که در حال سفر به نقاط مختلف بودند خواست تا در سفر های خود جمله تو را دوست دارم را به زبان های متنوع در این دفتر بنویسند، پس از چندین سال 3 دفتر به او تحویل دادند که داخل آن ها جمله تو را دوست دارم به 300 زبان زنده دنیا نوشته شده بود، پس از آن این هنرمند اقدام به ساخت دیواری از عشق کرد.
دیواری از عشق در واقع دیواری با مساحت 14 متر مربع بوده که در محیطی به مساحت 40 متر مربع ساخته شده است، بر روی کاشی های این دیوار کلمه ی تو را دوست دارم 311 بار با 250 زبان مختلف نوشته شده است. رنگ قرمز موجود در برخی نقاط این دیوار نشان دهنده ی قسمت هایی از یک قلب شکسته می باشند. ابعاد کاشی های موجود بر روی این دیوار 21 در 29 سانتی متر بوده و در مجموع این دیوار را با 612 کاشی پوشانده اند. از نام های دیگر دیواری از عشق می توان به Mur des Je t'aime و Wall Love اشاره کرد. گردشگران تور فرانسه جالب است بدانند که عبارت تو را دوست دارم 3 بار به زبان فارسی بر روی این دیوار نوشته شده است.
 
 
گردشگران تور پاریس جالب است بدانند که درست در بالای این دیوار نقاشی جالبی از این زن و یک روح وجود دارد، این نقاشی چندین سال پس از ساخت این دیوار توسط هنرمندان خیابانی کشیده شده است. سالانه گردشگران بسیاری برای عکاسی از این دیوار به این منطقه در شهر پاریس مراجعه می کنند.
بازدید از این جاذبه گردشگی رایگان بوده و لازم به پرداخت هیچ هزینه ای نمی باشد. گردشگران برای بازدید از این دیوار می توانند توسط وسایل حمل و نقل عمومی به میدان جین ریکوس بروند. 
ساعت بازدید: گردشگران می توانند از ساعت 8 صبح تا 9 شب از این دیوار بازدید کنند، همچنین لازم است بدانید که زمان بازدید از این دیوار در روز های شنبه، یکشنبه و روز های تعطیل از ساعت 9 صبح تا 9 شب می باشد.
آدرس: اروپا، فرانسه، پاریس، میدان ژئان ریکوس
درج نظر