آبشاری در قلب صخره ها


آبشاری در قلب صخره ها به طور دقیق تر بین 2 شهر تنورین و لقلوق قرار دارد. این آبشار به نام های دیگری از قبیل "آبشار باتارا جورج"، "آبشار 3 پل" و "تنگه آبشار" نیز شهرت دارد.
این آبشار قدیمی منظره ای بسیار زیبا و دیدنی را در دل صخره ها ایجاد کرده که سالانه بسیاری از گردشگران تور لبنان را مجاب می کند تا از آن بازدید کنند. آبشار باتارا جورج نامی است که به این پدیده ی بی نظیر نسبت داده شده، این آبشار بلند در غاری سه طبقه یا پل واقع شده که خود غار هم از جذابیت های منطقه به شمار می رود. سنگ های موجود در اطراف آبشار باتارا جورج از جنس آهک هستند و به همین دلیل ممکن است در گذر زمان تغییر شکل دهند.
این مکان چشم نواز در سال 1952 کشف گردید و در طی سال های گذشته میلیون ها گردشگر با تور لبنان به این منطقه رفته و از آن دیدن کرده اند. امروزه در اطراف آبشار باتارا جورج تفریحات مهیجی از قبیل: صخره نوردی در کنار این آب های زیبا، کوه نوردی و عکاسی به وجود آمده که توریست ها می توانند از آن ها لذت ببرند. آب این آبشار به شکل عمودی و از ارتفاع حدود 255 متری به سمت پایین می ریزد و شبیه به دوش حمام به نظر می رسد. بازدید از این منطقه در فصل بهار بسیار دلپذیرتر بوده و زیبایی های آن بیشتر نمایان می شود. 


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز آبشاری در قلب صخره ها
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
طناز 6 آبان 97
1
آبشاری در قلب صخره ها چقدر زیبا و دیدنی هست طبقاتیه جالبه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.