Lahzeakhar.com

تور لبنان

امتیاز 5 از 5 | از 3367

متاسفانه در حال حاضر در این مسیر تور فعالی وجود ندارد

در ادامه صفحه تور لبنان می توانید لیستی از به روز ترین تورهای لبنان آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.


کشور لبنان که به عنوان یک جمهوری در دنیا شناخته می شود، در قسمت غربی قاره ی آسیا قرار گرفته است و نیم بیشتر آن کوهستانی و مرتفع می باشد. لبنان با کشور های روسیه و اسرائیل همسایه بوده و در کنار دریای مدیترانه جای خوش کرده است. پایتخت لبنان شهر زیبای بیروت می باشد، که در گذشته به پاریس خاورمیانه شهرت داشته است. اما پس از وقوع جنگ، این شهر صدمات بی شماری را متحمل شد. امروزه پس از بازسازی های انجام شده بر روی زیر ساخت های شهر، مردم دنیا لقب عروس خاورمیانه را به بیروت داده اند و این عروس زیبا سالانه گردشگران بسیاری را به سمت تور لبنان می کشاند. این کشور کوچک، بر خلاف مساحت اندک خود، محبوبیت بسیاری در دنیا دارد و سالانه عده ی زیادی با تور لبنان به این بهشت کوچک سفر می کنند. اما یکی از نکات جالب م مهم لبنان این است که بر خلاف مساحت اند دارای بیش از هجده نوع دین رسمی می باشد. با این وجود می توان گفت که نیم بیشتر مردم مسلمان اند و نیم دیگر آنها پیروی مسیح اند، که خود به فرقه های گوناگونی تقسیم می شوند. در این میان لبنان جزء محدود کشور هایی است که شهروندان خود را در زمینه ی پیروی از ادیان آزاد می گذارد و در مقام نخست جدول خوش می درخشد.
زبان رسمی و اول لبنان عربی می باشد، که در این میان هر کدام از اقلیت های قومی، به شیوه و زبان خود سخن می گویند. اما همان طور که گفتیم زبان عربی زبان اول مردم بوده و پس از آن زبان فرانسوی رتبه ی دوم را به خود اختصاص داده است. همچنین می توان گفت که اکثریت مردم، در زبان انگلیسی هم تسلط دارند. به گونه ای که تابلو های شهر به زبان انگلیسی بوده و مغازه داران به راحتی به زبان فرانسه و انگلیسی با مشتریان خود و گردشگران تور لبنان سخن می گویند. با وجود آن که غریب به شصت درصد از مردم لبنان مسلمان اند، به هیچ عنوان به شما این حس را نمی دهند که در یک کشور مسلمان حضور دارید و مسافرین تور لبنان را آزاد می گذارند تا از آثار باستانی متعدد و مناظر و جاذبه های طبیعی و آب و هوای بی نظیر آن لذت کامل را ببرند. واحد پولی این کشور پوند لبانی است که به لیره لبنانی هم شهرت دارد. این کشور که سرشار از مقاصد دیدنی رویای و امکانات بی شمار تفریحی و گردشگری می باشد، دارای فرهنگ غنی بوده، که قدمتش به 5000 سال پیش از میلاد می رسد. اما از ابتدای قرن 21 مردم به شهر نشینی روی آوردند، به گونه ای که می توان گفت تقریبا تمامی مردم در شهر ها و اطراف آنها زندگی می کنند.

قابل توجه گردشگران تور لبنان، این کشور در شرق دریای مدیترانه واقع شده و به طور کلی منطقه ای کوهستانی می باشد. مناطق ساحلی لبنان نقش مهمی در صنعت کشاورزی این کشور دارد. از رودخانه های اصلی این کشور می توان به رود خانه های لیطانی، عاصی و کلب اشاره کرد. مساحت کشور لبنان در حدود 10452 کیلومتر مربع است. همچنین از لحاظ مقدار مساحت رتبه 166 را در بین کشور های بزرگ دارد. همچنین رشته کوه های لبنان شرقی و رشته کوه های لبنان غربی دو رشته کوه اصلی این کشور می باشد. گردشگرانی که به مناطق کوهستانی علاقه مند هستند باید تور لبنان را در برنامه سفر های خود قرار دهند. زبان رسمی این کشور عربی بوده اما بدلیل وجود اقلیت های مختلف در این کشور، مردم هر منطقه به زبان محلی خود صحبت می کنند. گردشگران تور لبنان بهتر است به دو زبان انگلیسی و عربی مسلط باشند.
این کشور واقع در منطقه خاورمیانه از سمت غربی با دریای مدیترانه حدود 220 مرز ساحلی و از دو جهت شمال و شرق با کشور سوریه و از سمت جنوب با کشور اسرائیل مرز مشترک دارد. گردشگران تور لبنان لازم است بدانند که لبنان دارای آب هوای مدیترانه ای بوده و در هوا زمستان ها کمی سرد و بارانی می باشد و تابستان ها هوا گرم و شرجی است. به طور کلی بهترین زمان برای تور لبنان را می توان بهار و پاییز دانست.
طول مرز لبنان با اسرائیل 79 کیلومتر و طول مرز این کشور با سوریه 375 کیلومتر است. قسمتی از مرز جنوبی لبنان که مزارع شبعا نام دارد، هم اکنون تحت استعمار کشور اسرائیل می باشد. 
در حدود 60 سال است که مردم لبنان به شهرنشینی روی آورده اند و باعث شده که پایتخت این کشور که بیروت است، شامل نصف جمعیت این کشور باشد. همچنین بیشتر گردشگران تور لبنان، شهر بیروت را برای سفر خود انتخاب می کنند. کشور لبنان دارای 6 استان اصلی و 25 ناحیه مختلف است. استان های لبان بدین شرح است: بیروت، بقاع، استان شمالی و جنوبی، نبطیه و جبل لبنان، در حدود 60 درصد جمعیت لبنان را مسلمانان تشکیل می دهند و مابقی 40 درصد جمعیت این کشور مسیحی هستند. همچنین این کشور جمعیتی در حدود 100 هزار نفر از کرد ها را دارا می باشد.

در این بخش قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با پرواز های کشور لبنان همچنین مهمترین ‏فرودگاه این کشور در اختیار کاربران سایت و همچنین گردشگران تور لبنان قرار دهیم. لبنان در مجموع دارای 4 فرودگاه است که تنها یکی از آن ها مسافربری می باشد که در ‏ادامه به معرفی این فرودگاه خواهیم پرداخت. اغلب گردشگرانی که تور لبنان را انتخاب ‏می کنند به شهر بیروت سفر می کنند این شهر یک فرودگاه بین المللی دارد که رفیق ‏حریری نام دارد و دارای کد یاتا ‏BEY‏ می باشد. این فرودگاه در 9 کیلومتری جنوب شهر ‏بیروت و در ارتفاع 27 متری از سطح دریا واقع شده است و امکانات زیادی نظیر شعبات ‏بانک های لبنان، صرافی، فضای سبز، انواع فروشگاه ها، انواع رستوران ها، نمازخانه، کافه ‏و غیره را به مسافران خود و گردشگران تور لبنان ارائه می دهد همچنین لازم به ذکر ‏است که فرودگاه بین المللی رفیق حریری بیروت قطب اصلی شرکت های هواپیمایی ‏خاورمیانه، وینگز آو لبنان، ترنس مدیترنین ایرویز و مد ایرویز می باشد. از شرکت های ‏هواپیمایی که در این فرودگاه بین المللی فعالیت دارند می توان به ایجین ایرلاینز، ‏هواپیمایی آئروفلوت، هواپیمایی ایگل آزور، ایر عربیا، ایر فرانس، آلیتالیا، الناصر ایرلاینز، ‏آلیتالیا، هواپیمایی کرواسی، هواپیمایی اتحاد، فلای دبی، ایران ایر، هواپیمایی ماهان، ‏هواپیمایی سان اکسپرس، هواپیمایی بگاسوس ترکیه و غیره اشاره کرد. اگر قصد سفر با ‏تور لبنان را دارید باید بدانید پرواز گردشگران تور لبنان از فرودگاه بین المللی امام خمینی ‏‏(ره) به مقصد فرودگاه بین المللی رفیق حریری بیروت حدود دو ساعت و 20 دقیقه به ‏طول می انجامد و گردشگران ایرانی که با تور لبنان سفر می کنند می توانند بلیط خود را ‏از شرکت های هواپیمایی ایران ایر یا ماهان تهیه کنند، خوب است بدانید که پرواز اغلب ‏ایرلاین های خارجی به کشور لبنان دارای یک مقصد میانی می باشد.

سالانه ایرانیان زیادی با تور لبنان به این کشور سفر می کنند به همین ‏دلیل در این بخش قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با وضعیت آب و هوایی، ‏دمای این کشور و همچنین بهترین زمان سفر با تور لبنان در اختیار کاربران ‏و گردشگران تور لبنان قرار دهیم. آب و هوای لبنان مدیترانه ای بوده به طور کلی شرایط جوی و آب و ‏هوایی این کشور همواره تحت تاثیر جریان های آبی دریای مدیترانه و باد ‏های موسمی قرار دارد. 
تابستان های این کشور از اواسط تیر آغاز می شود و تا اواخر مهر ماه ادامه ‏دارد و آب و هوای تابستان های این کشور بسیار گرم و شرجی می باشد ‏به طوری که دمای هوا گاهی به 38 درجه هم می رسد و بارش باران نیز در ‏این فصل به ندرت اتفاق می افتد اگر قصد سفر با تور لبنان در این فصل را ‏دارید باید توجه داشته باشید که گرما و رطوبت بالای هوا در تابستان ‏ممکن است برایتان آزار دهنده و ناخوشایند باشد. کشور لبنان در فصل ‏زمستان آب و هوای نسبتا مطلوبی دارد اما این فصل زمان مناسبی برای ‏سفر با تور لبنان نمی باشد چرا که زمستان های لبنان با بارش باران های ‏شدید و سیل آسا همراه است. 
بهترین شرایط آب و هوایی کشور لبنان در فصل های بهار و پاییز است زیرا ‏آب و هوا در این فصل ها بسیار مطبوع و مطلوب است البته لازم به ذکر ‏است گاهی در این فصل ها شاهد بارش باران هستیم اما با همه این ‏تفاسیر اغلب گردشگران تور لبنان یکی از فصل های بهار یا پاییز به ‏خصوص ماه های اردیبهشت، آبان و آذر را برای سفر به این کشور زیبا ‏انتخاب می کنند. بنابراین بهترین زمان سفر با تور لبنان با توجه به آب و ‏هوای این کشور زیبا و توریستی ماه های اردیبهشت، آبان و آذر می باشد. 
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است