امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به بزرگ ترین کلیسای میلان

بزرگ ترین کلیسای میلان

ایتالیا که به کشور چکمه ای اروپا معروف است، به واسطه داشتن تاریخ کهن و همچنین جاذبه های گردشگری فراوان، بین جهانگردان جایگاه ویژه ای دارد. یکی از جاذبه های گردشگری نامی این کشور، کلیسای جامع میلان است که به بزرگ ترین کلیسای میلان نیز شهرت دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی بزرگ ترین کلیسای میلان پرداخته و اطلاعاتی درباره آن در اختیار گردشگران و کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.
کلیسای جامع میلان که با نام کلیسای دوئومو نیز شناخته می شود، در شهر میلان و میدان دل دوئومو (در ایتالیا به میدان هایی که جلوی یک کلیسای جامع قرار گرفته باشند، دل دوئومو می گویند) این شهر واقع شده است. کلیسای دوئومو که دارای قدمت حدودا ششصد ساله می باشد، امروزه بزرگ ترین کلیسای میلان و یکی از بزرگ ترین کلیسا های اروپا و جهان به شمار می رود. از این رو جهانگردان زیادی، تور میلان را برای سفر به اروپا انتخاب می کنند.
ساخت کلیسای دوئومو در سال 1386 میلادی کلید خورده و در سال 1965 میلادی تکمیل شده است. یعنی حدود 579 سال، ساخت آن به طول انجامیده است. معماری این کلیسا به سبک گوتیک طراحی و ساخته شده و پس از کلیسای جامع سویل اسپانیا، از نظر مساحت، بزرگ ترین کلیسا با معماری گوتیک در جهان محسوب می شود.
نمای بیرونی کلیسا، عمارتی عظیم الجثه از جنس سنگ مرمر سفید کندوگلیا است. زیبایی خیره کننده بنای کلیسا همواره مورد توجه گردشگران تور میلان بوده است. همچنین این کلیسا بلند ترین طاق کامل دنیا به ارتفاع حدود 45 متر را دارا می باشد و همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، از 52 عدد ستون، 135 منار و حدود 3400 مجسمه به سبک های گوناگون تشکیل شده است. بر روی بزرگ ترین منار مخروطی شکل کلیسا، مجسمه ای معروف از مدونینا (Madonnina) به ارتفاع 4 متر ساخته شده و بر اساس یک سنت تا کنون هیچ بنایی بلند تر از منار مدونینا در شهر میلان ساخته نشده است.
گردشگران تور ایتالیا جالب است بدانید که کلیسای دوئومو در واقع کلیسای اسقف نشین میلان بوده و هم اکنون فردی به نام آنجلو اسکولا، اسقف (کشیش ارشد) آن می باشد. 
درج نظر