امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به آتش سوزی در موزه ملی ریودوژانیرو

آتش سوزی در موزه ملی ریودوژانیرو

موزه ملی برزیل که در پایتخت این کشور یعنی شهر ریودوژانیرو قرار داشت در تاریخ 3 سپتامبر 2018 در آتش سوخت و بیش از 20 میلیون شیء باستانی که در این موزه نگهداری می شد از بین رفته است.
از آتش سوزی در موزه ملی ریودوژانیرو می توان به عنوان یکی از بزرگ ترین فاجعه هایی که در کشور برزیل رخ داده است یاد کرد. خوب است بدانید که در حال حاضر علت آتش سوزی در موزه ملی ریودوژانیرو مشخص نشده است و به گفته منابع آگاه این آتش سوزی در ساعت 7:30 شب به وقت محلی رخ داده است و موزه ملی برزیل در این ساعت باز نمی باشد.
میشل تمر رئیس جمهور برزیل در پیام خود در رابطه با آتش سوزی در موزه ریودوژانیرو بیان کرده است که این حادثه فاجعه بار می باشد چرا که نتیجه 200 سال تحقیق، پژوهش و دانش محققان برزیلی در آتش سوخته است.
خوب است بدانید که موزه ریودوژانیرو یکی از مهم ترین، بزرگ ترین و قدیمی ترین موزه های موجود در کشور برزیل به شمار می آمد، این موزه که در سال 1818 میلادی تأسیس شد مساحتی بالغ بر 13 هزار متر مربع داشت و پیش از آتش سوزی بیش از 20 میلیون اثر تاریخی در آن نگهداری می شد.
لازم به ذکر است آتش سوزی موزه ملی ریودوژانیرو تلفات جانی نداشته است. 
موزه ملی برزیل به دانشگاه ریودوژانیرو وابسته است و مسئولین این دانشگاه اعلام کرده اند که در اعتراض به سهل انگاری مسئولین در حفظ و نگهداری از این موزه تظاهرات برپا خواهند کرد.
این مجموعه یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کشور برزیل محسوب می شد و اغلب گردشگران تور برزیل از آن بازدید می کردند و متأسفانه در حال حاضر امکان بازدید از این موزه برای گردشگران تور برزیل وجود ندارد.
درج نظر