امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به دریاچه ای در آغوش جنگل

دریاچه ای در آغوش جنگل

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با یکی از بهترین جاذبه های گردشگری و ‏طبیعی استان گیلان در اختیار گردشگران تور طبیعت گردی و همچنین کاربران سایت ‏لحظه آخر قرار دهیم در ادامه با ما همراه باشید تا دریاچه ای در آغوش جنگل را به شما ‏معرفی کنیم.
دریاچه ای در آغوش جنگل، در روستای حلیمه جان و در استان گیلان واقع شده که در ‏سال های اخیر مورد توجه گردشگران ایرانی قرار گرفته است و سالانه گردشگران زیادی با ‏تور طبیعت گردی برای بازدید از این دریاچه سفر می کنند.  
اگر صبح زود برای بازدید از دریاچه حلیمه جان بروید خواهید دید که جلبک های سبز ‏رنگ سطح دریا را پوشانده اند و رنگ دریاچه سبز می باشد اما پس از ساعاتی به سبب ‏وزش باد جلبک ها کنار رفته و دریاچه ای در آغوش جنگل پدیدار می شود این تغییرات ‏همچنین دو رنگ بودن سطح دریاچه باعث شده تا به این دریاچه زیبا لقب دریاچه ‏عروس را بدهند. 
گردشگران تور طبیعت گردی برای رفتن به این دریاچه بی نظیر ابتدا باید به شهر رودبار ‏سفر کرده و سپس به سمت روستای حلیمه جان بروند در روستا نیز به کمک راهنمای ‏تور نزدیک ترین و آسان ترین مسیر برای رسیدن به دریاچه را طی می کنند. 
اغلب گردشگران تور طبیعت گردی فصل تابستان را برای بازدید از دریاچه ای در آغوش ‏جنگل انتخاب می کنند چرا که در این فصل آب و هوا گرم بوده و گردشگران می توانند در ‏دریاچه به آب تنی مشغول شوند اما اگر از علاقه مندان به عکاسی هستید بهترین زمان ‏بازدید از دریاچه حلیمه جان فصل پاییز است. در فصل پاییز این دریاچه دارای مناظر ‏بسیار بی نظیر و بکر می باشد انعکاس تصویر درختان رنگارنگ در آب به حدی زیبا است ‏که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند البته اگر قصد بازدید از این دریاچه در ‏فصل پاییز را دارید باید توجه داشته باشید که آب و هوای گیلان در این فصل سرد و ‏گاهاً بارانی است پس با خود لباس گرم به همراه داشته باشید. 
اگر قصد سفر با تور طبیعت گردی و بازدید از دریاچه حلیمه جان را دارید خوب است ‏بدانید که در اطراف این دریاچه زیبا هیچ امکانات تفریحی و رفاهی وجود ندارد و منطقه ‏حلیمه جان کاملا بکر می باشد و همین امر به جذابیت و محبوبیت این دریاچه می ‏افزاید. در طول سال گروه های گردشگری زیادی در حوالی دریاچه کمپینگ برگزار می کنند ‏و به خوش گذرانی، عکاسی و انجام ورزشی هایی مانند یوگا می پردازند.‏‎ 
دریاچه حلیمه جان از محبوبیت زیادی در میان گردشگران تور طبیعت گردی برخوردار می ‏باشد و علت این امر بکر بودن منطقه و وجود مناظر طبیعی بسیار کم نظیر در آن می ‏باشد.  
وجود دریاچه ای در آغوش جنگل آرامش زیادی را به منطقه داده است و گردشگرانی که ‏به این منطقه می روند می توانند برای ساعاتی تمامی دغدغه های خود را کنار گذاشته و ‏به دور از استرس های روزمره لحظات پر از شادی را سپری کنند. در واقع دریاچه ای در ‏دل جنگل را می توان تکه از بهشت بر روی زمین دانست و بازدید از آن خالی از لطف ‏نمی باشد. 
همچنین لازم به ذکر است گردشگران در بازدید از این دریاچه می توانند خانه های ‏روستایی حلیمه جان را اجاره کرده و در آن ها اقامت کنند. خوب است بدانید که هزینه ‏اقامت در خانه های روستایی حلیمه جان به ازای هر شب حدود 150 هزار تومان می ‏باشد و در آن ها امکاناتی نظیر حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و غیره وجود دارد.  
امیدواریم که این مقاله در سفر به گیلان و بازدید از دریاچه زیبای حلیمه جان برایتان ‏مفید واقع شود.‏
درج نظر