بزرگ ترین غار کوش آداسی

غار سیر تلائینی (Sir Telaiiini Cave) معروف به بزرگ ترین غار کوش آداسی، غاری است در شهرستان کاراجاسو واقع در شهر کوش آداسی، این غار کشف شده ما بین دو روستای یوکاری چام آداسی و نارلی گدیک کوش آداسی واقع شده است، از طریق هر دو روستا می توان به این غار دسترسی پیدا کرد.
غار ها پدیده های خارق العاده ی طبیعی هستند که انسان با کشف آن ها در مناطق دور و یا صعب العبور می تواند به مواد معدنی و مناطقی بکر برای گردشگری دست پیدا کند. ساختار غار ها را می توان به این صورت شرح داد که حفره ‌هایی هستند که به طور معمول بر اثر حل شدن سنگ‌ ها با آب و ذوب شدن یخ ‌ها ایجاد می‌شوند. بزرگترین و شگفت انگیزترین غار ها در سنگ‌ های آهکی بوجود آمده ‌اند. در ادامه قصد داریم توصیفی از غار سیر تلائینی (Sir Telaiiini Cave) را در اختیار گردشگران تور ترکیه قرار دهیم. غار سیر تلائینی یکی از شگفت انگیز ترین و خارق العاده ترین غار ها و مکان‌ های گردشگری دنیا به شمار می آید به همین دلیل هر ساله گردشگران زیادی با تور کوش آداسی برای بازدید از این غار به این منطقه سفر می کنند.
این غار یا به بیان دیگر بزرگ ترین غار کوش آداسی، 348 کیلومتر طول دارد، عمیق ترین نقطه آن نیز حدود 32 متر است و وسعت این غار چیزی بالغ بر 147 متر می باشد. غار سیر تلائینی دارای 6 ناحیه می باشد که توسط دیواره های داخلی از یکدیگر جدا شده اند. هوای داخل غار در تمام اوقات خنک تر از بیرون غار می باشد و همچنین میزان رطوبت نیز نسبت به بیرون غار بسیار زیاد است(به طور مثال اگر رطوبت بیرون حدود 40 درصد باشد، رطوبت داخل غار حدود 84 درصد است). جالب است بدانید با وجود رطوبت فراوانی که در این غار وجود دارد، این غار کاملاً خشک می باشد و هیچ گونه آبی در آن یافت نمی شود. سالن اصلی غار محل تجمع استالا کتیت ها و استالا گمیت ها و ستون های متعددی می باشد که توسط آهک به مرور زمان ساخته شده است. بزرگ ترین غار کوش آداسی صفتی برازنده برای غار سیر تلائینی است که هر فردی با دیدن عکس های گرفته شده از غار مشتاق بازدید آن می شود.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما