امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به بزرگ‎ ‎ترین فستیوال سوئیس

بزرگ‎ ‎ترین فستیوال سوئیس

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با بزرگ ترین فستیوال ‏سوئیس یعنی جشنواره باسلر فسناخت (‏basler fasnacht‏) بازل در ‏اختیار کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم. بزرگ ترین فستیوال سوئیس که به فستیوال باسلر فسناخت (‏basler ‎fasnacht‏) بازل معروف است بهترین ترین و شاد ترین جشنواره این ‏کشور می باشد.
جشنواره فسنخات بازل یکی از مراسم مهم، فرهنگی و تاریخی کشور ‏توریستی سوئیس به شمار می آید که در شهر بازل و مدت سه روز ‏در ماه مارس برگزار می شود. 
‏ در بزرگ ترین فستیوال سوئیس حدود 20 هزار نفر از مردم این ‏کشور ماسک های بسیار عجیب و غریب به صورت می زنند و به ‏خیابان های شهر می روند و ضمن صرف نوشیدنی های مختلف به ‏رقص و آواز مشغول می شوند. 
شهر زیبا و توریستی بازل به عنوان پایتخت فرهنگی و دانشگاهی ‏سوئیس شناخته می شود و برگزاری فستیوال باسلر فسناخت ‏‏(‏basler fasnacht‏) در شهر بازل سالانه گردشگران زیادی را به این ‏شهر روانه می کند و ایرانیان زیادی هم در زمان برگزاری بزرگ ترین ‏فستیوال سوئیس با تور سوئیس به این کشور زیبا سفر می کنند و ‏در کنار مردم سوئیس به جشن و شادی می پردازند. 
فستیوال باسلر فسناخت (‏basler fasnacht‏) بازل به طور رسمی با ‏یک آتش بازی با شکوه آغاز می شود و سپس مردم با لباس ها و ‏ماسک های عجیب در گروه های مختلف به رقص، شادی و رژه می ‏پردازند و خاطرات خوشی را رقم می زنند. بهترین و معروف ترین ‏قسمت این جشنواره رقص مرگ (‏Totentaz‏) و اجرای مراسم ‏بالماسکه (‏Nummenschanz‏) است که تلفیق این مراسم با آهنگ ‏های شاد و تشویق حضار بسیار مهیج می شود. 
این جشنواره هر ساله در ماه مارس در صبح اولین دوشنبه پس از ‏چهارشنبه خاکستری، ساعت 4 صبح با برگزاری آتش بازی آغاز شده و ‏‏72 ساعت به طول می انجامد و در 4 صبح روز پنج شنبه پایان می ‏یابد. 
اگر قصد سفر با تور سوئیس و شرکت در این جشن را دارید باید ‏بدانید که برخی از مردم معتقد اند که بزرگ ترین فستیوال سوئیس ‏مخصوص مسیحیان پروتستان در تمام جهان است.  
به طور کلی شیوه برگزاری فستیوال باسلر فسناخت (‏basler ‎fasnacht‏) بازل بسیار منحصر به فرد و مهیج است و شما فقط با ‏شرکت در این کارناوال می توانید لباس های عجیب و خنده دار به ‏تن کنید و به صورت تکی یا گروهی به رقص و شادی در خیابان ‏مشغول شوید. 
‏ برخی از مردم ماسک افراد معروف کشور سوئیس نظیر شخصیت ‏سیاسی، هنرپیشه ها، خوانندگان و غیره را به صورت می زنند و ‏مشغول اجرای نمایش های طنز می شوند که یکی از بخش های ‏مورد علاقه و جالب برای شرکت کنندگان این فستیوال می باشد 
امیدواریم این مقاله برای گردشگران تور سوئیس مفید واقع شود .
درج نظر