جشن دوشنبه پاک یونان

هر ساله جشن ها و فستیوال های مختلفی و فراوانی در کشور یونان برگزار می شود که برخی از آن ها جنبه تاریخی دارند و در طول سال ها برگزار می شود. در این مقاله قصد داریم با یکی از این فستیوال ها که جشن دوشنبه پاک یونان نام دارد آشنا شویم.

این روز که جشن دوشنبه پاک نام گرفته است، آخرین روز از فصل کارناوال یونان می باشد که در این کشور توسط یک سنت قدیمی، دیرینه و رنگارنگ به نام جنگ آرد در روز 27 فوریه (9 اسفند) جشن گرفته می شود. این روز مصادف با پایان جشنواره و کارناوال های خیابانی یونان و شروع 40 روز، روزه داری (آنها نیز ماه انابت، روزه رسولان، روزه معراج مریم به آسمان، روزه ویژه میلاد مسیح و چند تا روزه یک روزه دارند بعلاوه تمامی روزهای چهارشنبه و جمعه که در این دوران از خوردن گوشت، لبنیات، تخم مرغ و ماهی پرهیز می کنند.) مخصوص فرقه ارتودکس است. جشن دوشنبه پاک یونان یا جنگ آرد یکی از بزرگ ترین و پر هیجان ترین جشن ‌های مردم بومی یونان به حساب می‌ آید. جشن دوشنبه پاک یونان یا همان جنگ آرد را مردم یونان با پرتاب کردن آرد به سوی یکدیگر برگزار می ‌کنند. این جشن در شهر گالاکسیدی در جنوب یونان برگزار می شود، در این جشن مردم شهر گالاکسیدی با کیسه‌ هایی پر از آرد رنگی به جنگ یکدیگر می روند. جشن دوشنبه پاک یونان یا همان جنگ آرد سالانه گردشگران زیادی را از شهر ها و کشور های مختلف با تور یونان به شهر ساحلی گالاکسیدی در 200 کیلومتری غرب آتن می‌ کشاند. این جشن با صدای زنگوله گاو ها آغاز می ‌شود و شرکت‌ کنندگان سعی می‌ کنند تا جایی که ممکن است به سر و روی رقبای خود آرد بپاشند. 

جوانان یونانی در جشن دوشنبه پاک برای ساعاتی به دوران کودکی خود باز می گردند و با آرد های رنگی به یکدیگر حمله می کنند. جشن دوشنبه پاک یا همان جنگ آرد یکی از چندین جشنواره‌ ی کشور یونان می باشد که در آستانه فصل بهار برگزار می‌ شود و سالانه گردشگران زیادی را در این فصل با تور یونان به این کشور می کشاند. مردم کشور یونان، صبح آخرین دوشنبه فوریه (دوشنبه پاک) خانه‌ های خود را با پوشش پلاستیکی می‌ پوشانند و پس از به تن کردن لباس مخصوص و عینک، با گونی ‌های پر از آرد رنگی برای جنگ آرد به خیابان‌ ها می ‌روند و اوقات خوشی را با دوستان خود می گذرانند. لازم به ذکر است که بدانید جشن دوشنبه پاک قدمت بسیاری دارد و طبق شنیده ها قدمت این سنت به حدود 2 قرن می رسد. امیدواریم این مقاله برا شما مفید واقع شود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز جشن دوشنبه پاک یونان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
ژاله 22 آبان 1397
0
چقدر جشن دوشنبه پاک یونان جالب و کارای باحالی می کنند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری