گذر قطار از میان شهر

ویتنام کشوری زیبا و پر از جاذبه های طبیعی می باشد که در جنوب شرقی آسیا واقع ‏شده است و سالانه گردشگران زیادی از اقسی نقاط جهان به این کشور سفر می کنند در ‏این مقاله قصد داریم یکی از جاذبه های عجیب پایتخت ویتنام یعنی شهر هانوی را ‏معرفی کنیم. گذر قطار از میان شهر پدیده ای بسیار عجیب است که فقط در هانوی می ‏توانید ببینید.

 این شهر به دارا بودن خیابان ها و کوچه های تنگ و باریک معروف است ‏و راه آهنی عجیب در دل یکی از این خیابان وجود دارد که محل تردد قطار های پر ‏سرعت می باشد. مردم این خیابان ها به طرز عجیبی به عبور قطار از میان خیابان های ‏محل سکونت خود عادت کرده اند. گذر قطار از میان شهر روزی دو مرتبه و در ساعت ‏های از پیش تعیین شده رخ می دهد ولی با این همه باز هم تصادفاتی در این مناطق ‏رخ می دهد و علت این امر فاصله بسیار کم قطار عبوری از ساختمان ها می باشد به ‏طوری که اگر یکی از ساکنان این خیابان در زمان اشتباه سر خود را از پنجره بیرون آورد ‏جان خود را از دست می دهد. دیدن رفتار ساکنان این خیابان قبل و هنگام عبور قطار ها ‏بسیار جالب است آن ها هر روز هنگام عبور قطار ها کودکان و وسایلی که سر راه قطار ‏قرار دارد را به داخل خانه می برند و بی تفاوت به گذر قطار به امور روزمر خود مشغول ‏می شوند. امروزه گذر قطار از میان شهر به یکی از جاذبه های گردشگری هانوی تبدیل ‏شده است و اغلب گردشگرانی که به کشور ویتنام می روند از این خیابان و راه آهن ‏موجود در آن دیدن می کنند. اگر شما هم قصد سفر با تور ویتنام و بازدید از این راه ‏آهن عجیب را دارید خوب است بدانید برای دیدن عبور قطار باید حوالی ساعت 3 بعد از ‏ظهر به این منطقه بروید تا بتوانید هیجان عبور قطار از چند سانتی متری خود را تجربه ‏کنید. تلفیق راه آهن و خیابان های مسکونی و شلوغ مناظری عجیب و منحصر به فردی ‏را به وجود آورده که باعث شده است این مکان از محبوبیت زیادی در میان عکاسان دنیا ‏برخوردار باشد. البته گذر قطار از میان شهر را در کشور تایلند نیز می توانید ببینید اما ‏نکته ای که این راه آهن را منحصر به فرد کرده است گذر آن از میان منطقه مسکونی می ‏باشد. 
در سفر خود با تور ویتنام و بازدید از این خیابان خواهید دید که اغلب ساکنین با افتخار ‏پرچم کشور ویتنام را بر سر در خانه خود آویخته اند که این امر نشان دهنده ارق ملی ‏مردمان این کشور است. 
امیدواریم این مقاله در سفر با تور ویتنام برای شما مفید واقع شود.‏

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز گذر قطار از میان شهر
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
بیژن 22 آبان 1397
1
گذر قطار از میان شهر چقدر خطرناکه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری