گذر قطار از میان شهر

ویتنام کشوری زیبا و پر از جاذبه های طبیعی می باشد که در جنوب شرقی آسیا واقع ‏شده است و سالانه گردشگران زیادی از اقسی نقاط جهان به این کشور سفر می کنند در ‏این مقاله قصد داریم یکی از جاذبه های عجیب پایتخت ویتنام یعنی شهر هانوی را ‏معرفی کنیم. گذر قطار از میان شهر پدیده ای بسیار عجیب است که فقط در هانوی می ‏توانید ببینید.
 این شهر به دارا بودن خیابان ها و کوچه های تنگ و باریک معروف است ‏و راه آهنی عجیب در دل یکی از این خیابان وجود دارد که محل تردد قطار های پر ‏سرعت می باشد. مردم این خیابان ها به طرز عجیبی به عبور قطار از میان خیابان های ‏محل سکونت خود عادت کرده اند. گذر قطار از میان شهر روزی دو مرتبه و در ساعت ‏های از پیش تعیین شده رخ می دهد ولی با این همه باز هم تصادفاتی در این مناطق ‏رخ می دهد و علت این امر فاصله بسیار کم قطار عبوری از ساختمان ها می باشد به ‏طوری که اگر یکی از ساکنان این خیابان در زمان اشتباه سر خود را از پنجره بیرون آورد ‏جان خود را از دست می دهد. دیدن رفتار ساکنان این خیابان قبل و هنگام عبور قطار ها ‏بسیار جالب است آن ها هر روز هنگام عبور قطار ها کودکان و وسایلی که سر راه قطار ‏قرار دارد را به داخل خانه می برند و بی تفاوت به گذر قطار به امور روزمر خود مشغول ‏می شوند. امروزه گذر قطار از میان شهر به یکی از جاذبه های گردشگری هانوی تبدیل ‏شده است و اغلب گردشگرانی که به کشور ویتنام می روند از این خیابان و راه آهن ‏موجود در آن دیدن می کنند. اگر شما هم قصد سفر با تور ویتنام و بازدید از این راه ‏آهن عجیب را دارید خوب است بدانید برای دیدن عبور قطار باید حوالی ساعت 3 بعد از ‏ظهر به این منطقه بروید تا بتوانید هیجان عبور قطار از چند سانتی متری خود را تجربه ‏کنید. تلفیق راه آهن و خیابان های مسکونی و شلوغ مناظری عجیب و منحصر به فردی ‏را به وجود آورده که باعث شده است این مکان از محبوبیت زیادی در میان عکاسان دنیا ‏برخوردار باشد. البته گذر قطار از میان شهر را در کشور تایلند نیز می توانید ببینید اما ‏نکته ای که این راه آهن را منحصر به فرد کرده است گذر آن از میان منطقه مسکونی می ‏باشد. 
در سفر خود با تور ویتنام و بازدید از این خیابان خواهید دید که اغلب ساکنین با افتخار ‏پرچم کشور ویتنام را بر سر در خانه خود آویخته اند که این امر نشان دهنده ارق ملی ‏مردمان این کشور است. 
امیدواریم این مقاله در سفر با تور ویتنام برای شما مفید واقع شود.‏
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره گذر قطار از میان شهر

بیژن 22 آبان 97
1
گذر قطار از میان شهر چقدر خطرناکه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما