تیمارستان متروکه

بیمارستان های روانی از گذشته تا کنون مکانی هایی ترسناک و رعب آور بوده اند و مردم عادی همواره از آن ها فراری اند. اما امروزه تیمارستان متروکه ایتالیا به یکی از جاذبه های گردشگری این کشور تبدیل شده است.

ایتالیا کشوری توریستی است و سالانه افراد زیادی با تور ایتالیا به این کشور زیبا سفر می کنند. تیمارستان متروکه در شهر پارما در کشور ایتالیا واقع شده است و در گذشته بیماران روانی بسیاری در آن بستری بوده اند این تیمارستان به مدت نسبتاٌ زیادی به حال خود رها شده بود تا اینکه یک هنرمند برزیلی به نام هربرت باگلیون (Herbert baglion) پس از بازدید از این تیمارستان متروکه تصمیم گرفت نقاشی هایی مفهومی و شبح مانندی را بر روی دیوار های این تیمارستان بکشد و بعد ها نام این پروژه را 1000 سایه نامید.
نقاشی های این نقاش به گفته خود او از روح بیماران روانی این تیمارستان الهام گرفته شده است و بیان گر درد و رنجی می باشد که آن ها در طول سال ها متمادی متحمل شده اند. این نقاشی ها تیمارستان متروکه را به یک گالری نقاشی تبدیل کرده اند و اغلب گردشگران تور ایتالیا از این گالری دیدن می کنند. دیدن نقاشی های هربرت باگلیون (Herbert baglion) حس ترس توام با ناراحتی را در بازدید کنندگان ایجاد می کند و بازدید از این تیمارستان متروکه می تواند تجربه ای منحصر به فرد باشد. ویلچر های رها شده در راهرو های پر پیچ و خم، نقاشی اشباح بر روی دیوار ها و همچنین فضای نیمه تاریک این تیمارستان حس ترس و وحشت زیادی را به تمام بازدید کنندگان خود القا می کند و به همین دلیل این تیمارستان در لیست مخوف ترین جاذبه های گردشگری جهان قرار گرفته است. 
هربرت باگلیون (Herbert baglion) با هنر خود توانسته یک مکان فراموش شده و متروکه را به جاذبه گردشگری تبدیل کند، از این رو پروژه 1000 سایه حائز اهمیت زیادی برای دولت ایتالیا می باشد.
اگر با تور ایتالیا به این کشور سفر می کنید بازدید از این گالری ترسناک را فراموش نکنید چرا که با قدم زدن در راه رو های پر پیچ و خم و تاریک تیمارستان متروکه و فکر کردن به این که روزگاری بیمارانی در این مکان بستری بوده اند حس عجیبی در شما به وجود خواهد آورد. هنر به کار رفته شده در دیوار های ترسناک این مجموعه مناظره عجیبی به بیمارستان روانی بخشده است که فقط در این تیمارستان متروکه می توانید ببینید و در کل دنیا جاذبه ای با این خصوصیات وجود ندارد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز تیمارستان متروکه
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری