امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به غاری مملو از مومیایی

غاری مملو از مومیایی

در این مقاله قصد داریم یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا که غاری مملو از مومیایی است را معرفی کنیم با لحظه آخر همراه شوید تا اطلاعاتی در رابطه با این غار در اختیارتان قرار دهیم.
این غار در کوهی دور دست در شهر کابایان کشور فیلیپین واقع شده است و در گذشته اهالی قبیله ایبالوی از این غار به عنوان گورستان استفاده می کردند و یکی از سنت های مردم این قبیله مومیایی کردن اجساد مردگان خود بوده است. وجود هزاران مومیایی در این مکان غاری مملو از مومیایی را پدید آورده است و بازدید از این غار می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. تمام اجساد موجود در این غار ها به روش دودی مومیایی شده اند. روش مومیایی دودی این گونه بوده است که وقتی زمان مرگ کسی نزدیک می شد با دادن نوشیدنی های شور و پر نمک به فرد باعث می شدند تا آب بدن آن شخص خشک شود به این ترتیب فرآیند مومیایی کردن را قبل از مرگ آغاز می کردند پس از مرگ آن ها، ماده ای متشکل از برخی از گیاهان و نمک را به اجساد زده و سپس مدت طولانی آن ها را زیر آتش قرار می داند تا کاملاٌ خشک شود. غار مملو از مومیایی یکی از جذاب ترین و ترسناک ترین جاذبه های کشور فیلیپین می باشد و اغلب گردشگران تور فیلیپین از این غار بازدید می کردند اما متاسفانه از سال 2016 به بعد هیچ کس اجازه بازدید از این غار را ندارد چرا که برخی از مومیایی ها به علت قرار گرفتن در معرض هوا و تابش نور دچار فرسایش شدند. تعداد کمی از مومیایی های غار کابایان از اهمیت و جایگاه ویژه ای نزد بومیان برخوردار هستند یکی از آن ها آپو آنو نام دارد و از لباس های آن می توان دریافت که یکی از بزرگان و روسای قبیله ایبالوی بوده است مومیایی آپو آنو در اوایل قرن 19 ام ربوده شد و بومیان عقیده داشتند اگر این مومیایی به غار باز نگردد بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و غیره بر آن ها نازل می شود و به همین دلیل با تلاش های بسیار دزد مومیایی را پیدا کرده و آپو آنو را به غاری مملو از مومیایی بازگرداندند.
دسترسی به این غار بسیار آسان می باشد به طوری که از پایین کوه حدود 15 دقیقه تا دهانه غار فاصله است و در تمام طول مسیر راه پله های چوبی تعببیه شده اند که این امر رفت و آمد و تردد در این کوه را بسیار آسان کرده است.
غار کابایان که غاری مملو از مومیایی یکی است از گنجینه های تاریخی کشور فیلیپین محسوب می شود. بازدید از این غار اطلاعات زیادی در رابطه با شیوه زندگی و سنت های اهالی قبیله باستانی ایبالوی در اختیار گردشگران تور فیلیپین قرار می دهد. 
همچنین لازم به ذکر است جسد هایی که به روسای قبیله تعلق داشتند با دقت تمام و بهتر از سایر مردم مومیایی شده اند. 

نظرات مردم درباره غاری مملو از مومیایی

مهران 22 آبان 97
2
چقدر غاری مملو از مومیایی خطرناکه و خوفناکه دوست ندارمش
درج نظر