معادن متروک و شگفت انگیز روسیه

در شهر یکاترینبورگ کشور روسیه، معادنی شگفت انگیز، پر رمز و راز و در بعضی نواحی به مانند اثری هنری و البته ترسناک وجود دارد که توجه هر انسانی را به خود جلب می کند.
عمیق ترین قسمت معادن متروک و شگفت انگیز روسیه حدودا در 700 متری از سطح زمین قرار گرفته است. دیوار ها، سقف و حتی کف این معدن از لایه بندی های رنگی رنگی و زیبایی تشکیل شده است. با دیدن تصاویر این معدن حتما این سوال برایتان پیش می آید که این رنگ ها چگونه به وجود آمده اند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که لایه های کارنالیت (یک ماده معدنی مورد استفاده در کود) در دیواره های معدن، سبب تولید این شاهکار هنری رنگارنگ و شگفت انگیز طبیعی شده است. در بعضی مناطق معادن متروک و شگفت انگیز روسیه، دیوار هایی مشاهده می کنید که شکلی اعجاب انگیز همانند حلزون های رنگی و بزرگ داشته و سوژه عکاسی بسیاری از گردشگران می باشد.

همچنین کف معادن متروک و شگفت انگیز روسیه دارای پوشش کم عمقی از آب است. در قسمت خاصی از معدن که عمق بیشتری از آب در آن مشاهده می شود، پل چوبی زیبا و بزرگی تعبیه شده تا گردشگران این جاذبه رفت و آمد آسان تری به نواحی دیگر آن داشته باشند. همچنین آب این قسمت از معدن به قدری زلال است که گویی سطح بالایی معدن در مقابل آینه قرار گرفته است، به طوری که تصویر قرینه و واضحی از آن را می توان درون آب مشاهده کرد. سقف، کف و دیوار های معدن جدا از پوشش لایه ای سنگ های رنگی، از نمک نیز تشکیل شده که بخش عمده ای از جذابیت معدن را به خود اختصاص داده است.
قسمت های مختلف معدن دارای اعماق گوناگونی است، به طوری که در بعضی نواحی ارتفاع سقف بسیار زیاد و در بعضی نواحی ارتفاع سقف به زیر 2 متر هم می رسد. برای بازدید از نقاط مختلف معدن به راحتی می توان از پله های ساخته شده به دست بشر استفاده کرد.

امروزه قسمت عمده از معدن ممنوع الورود است و تنها بخش کوچکی از آن توسط گردشگران تور روسیه قابل بازدید می باشد.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما