امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به پارک ملی شنی با موج های آبی

پارک ملی شنی با موج های آبی

پارک ملی لینسویز ماراینسیز ( National Park Linesville Marinessee) یکی از جاذبه‌های تفریحی پر طرفدار برزیل به شمار می آید که در سال 1981 به عنوان پارک ملی برزیل ثبت گردید. پارک ملی لینسویز ماراینسیز مساحتی حدود 15 هزار کیلومترمربع دارد و نکته قابل توجه این پارک، تالاب ها و رود های متصل به همی می باشد که توسط شن های سفید ونرم احاطه شده است که این سطح شنی و سپید رنگ، همچون روکش هایی برای بستر این پارک دیده شده اند.


اولین باری که این پارک را می بینید، مانند دیگر صحراها به نظر می آید که تا کیلومتر ها هیچ اثری از پوشش گیاهی در آن نیست. اما باید بدانید که این پارک ملی تفاوت بسیار فراوانی با بیابان های دیگر دارد. این پارک ملی با مسیرهای پیچ در پیچی از شن و همچنین پر آب تشکیل شده است که باعث شده گردشگران زیاد سالانه برای دیدن آن با تور برزیل به این کشور سفر کنند و این پدیدهٔ نادر را از نزدیک مشاهده کنند. این پارک ملی در کنار رودخانه آمازون و در قسمت شمال شرقی کشور برزیل و در مارانو که یکی از ایالت برزیل محسوب می‌شود، واقع شده‌ است.


پارک ملی لینسویز ماراینسیز در همه ی سال پر آب نیست و فقط در شش ماه اول سال پرآب بوده و شش ماه دوم سال بر اثر تابش آفتاب‌های استوایی، آب این تالاب ها خشک می‌شود به طوری که در یک ماه حدود 7 سانتی‌متر از عمق این تالاب‌ ها کم می‌شود و بعد از گذشت چند ماه این منطقه را کاملاً خشک می‌کند. این پارک یکی از خارق العاده ترین پدیده های طبیعی است زیرا که ترکیب دل پذیر و متضادی از دریا و صحرا را در دل هم خواهید دید. از تفریحات این پارک ملی در برزیل می‌توان به آفرود سواری، موتورهای چهار چرخ، تیوپ سواری در رودخانه، گشت‌های مهیج هوایی، قایق سواری و چتر پارسل نیز اشاره کرد که از تفریحات خوب و مهیج پارک ملی به شمار می‌رود. پارک ملی لینسویز ماراینسیز قطعا یکی از عجیب ترین و جالب توجه ترین مکان های طبیعی بر روی زمین است که نام آن را می توان در لیستی از مکان های عجیب جهان جای داد. 

درج نظر