امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به هتل عباسی گرفتار آتش شد

هتل عباسی گرفتار آتش شدساعتی پیش (21 بهمن‌ماه حدود ساعت 20) هتل عباسی اصفهان که بنایی متعلق به دوره شاه عباس صفوی است،‌ گرفتار آتش شد. این آتش‌سوزی آسیبی به بنا وارد نکرد اما گفته می‌شود سهوی بوده و شمشاد‌های داخل حیاط بنا آتش گرفته‌اند.
 
به گزارش CHN هتل عباسی اصفهان که در اصل کاروانسرایی بزرگ از عهد صفوی است، یکی از مهمترین هتل‌های اصفهان محسوب می‌شود که بیشتر گردشگران خارجی که با تور اصفهان به این شهر سفر میکنند ، در آن اقامت دارند. این در حالی است که امشب (حدود ساعت 20) این هتل گرفتار آتشی از سر بی‌توجهی شد.
 
«فریدون الهیاری»، مدیر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان درباره حادثه امشب هتل عباسی به CHN گفت: «یک آتش‌سوزی سهوی که دلیل آن هنوز به درستی روشن نیست منجر به آتش گرفتن شمشادهای هتل شد که پس از آن به سرعت مهار و خاموش شده‌است.»
 
به گفته او هم‌اکنون یگان حفاظت به محل هتل اعزام شده‌اند تا خرابی‌های احتمالی را بررسی کنند. اما هنوز گزارشی درباره خسارت به بنا داده نشده‌است.
 
پیش از این خبر آتش گرفتن هتل عباسی ساعتی پس از آن به سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. به گفته برخی فعالان میراث فرهنگی، علت آتش‌سوزی، جانمایی اشتباه وسایل آتش‌بازی بوده‌است. گفته می‌شود که یک ماشین حامل این وسایل آتش گرفته و باد مخالف، بخشی از آتش را وارد حیاط هتل عباسی کرده‌است.
 
الهیاری درباره این اخبار به CHN‌ گفت: «آنچه درباره آتش‌بازی و رابطه آن با آتش گرفتن هتل گفته می‌شود صحت ندارد. همچنین این حادثه زخمی نداشته‌است.»
 
به گفته برخی فعالان میراث فرهنگی، بخشی از بازار هنر هم در این حادثه آسیب دیده‌ اما هنوز هیچ مقام رسمی صحت این خبر را تایید نکرده‌است
منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی

نظرات مردم درباره هتل عباسی گرفتار آتش شد

افسون 6 آبان 97
4
چقدر دردناک بود متنتون در مورد هتل عباسی گرفتار آتش شد افسوس
درج نظر