انفجار مهیب در پایتخت ترکیه با بیش از 30 کشته

انفجار مهیب در پایتخت ترکیه با بیش از 30 کشته

وقوع دو انفجار مهیب امروز (شنبه) در ایستگاه قطار آنکارا دست‌کم 30 کشته و 126 زخمی بر جای گذاشته است. انفجارهای مذکور تجمع صلح‌طلبانه حامیان کردها و فعالان چپگرا را هدف گرفت.

رویترز به نقل از منابع محلی اعلام کرد، قرار بود در این نقطه از پایتخت ترکیه یک تظاهرات از سوی احزاب و جریان‌های چپگرا برگزار شود که دو انفجار پیاپی در میان جمعیت 126 تن را به خاک و خون کشید.

هدف از تظاهرات مذکور که از سوی احزاب، سندیکاهای کارگری و نهاد‌های غیر دولتی و حامیان کردها ترتیب داده شده بود، ابراز مخالفت با جنگ و اقدامات دولت ترکیه علیه کردها اعلام شده است.

بنا به گزارش تلویزیون ترکیه انفجارها در زیر پل منتهی به ایستگاه قطار آنکارا به وقوع پیوسته و تجمع "هواداران صلح و دموکراسی"هدف قرار داده است.

گفته می‌شود در این انفجارها به ایستگاه قطار تاریخی آنکارا نیز خسارات فراوانی وارد شده است.

 

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه پس از انفجارهای آنکارا گفت: حادثه‌ای که برای برهم زدن یکپارچگی‌مان اتفاق افتاد را محکوم می‌کنیم. در برابر این گونه حملات مقاومت ما می‌تواند بهترین پاسخ به آنها باشد. همه را به اتخاذ رفتار هوشیارانه دعوت می‌کنم. دولت ما برای روشن سازی این مساله با تمام وجود تلاش می‌کند. هدف از این حمله تفرقه افکنی میان گروه‌های مختلف است.

 

هم‌چنین وی نشست فوق العاده ای را با احمد داوود اوغلو، نخست وزیر و وزرای بهداشت و کشور برگزار کرد. این جلسه اضطراری برای بررسی تبعات این انفجار تشکیل شده است.

 

صلاح الدین دمیرتاش، رهبر حزب دموکراتیک خلق حامی کردها در اینباره به خبرنگاران گفت: ما با یک حمله وحشیانه و شیطانی رو به رو هستیم.

 

حزب اپوزیسیون حامی کردها موسوم به دموکراتیک خلق (HDP) با اعلام اینکه هدف از انفجار امروز کشتن اعضای این حزب بوده است، نسبت به افزایش شمار تلفات هشدار داد. در بیانیه این حزب آمده است: اندکی پس از آغاز تجمع صلح‌طلبانه در آنکارا دو انفجار رخ داد و به همین دلیل مشخص می‌شود که هدف حزب دموکراتیک خلق بوده است. بسیاری از مجروحان در شرایط جسمانی وخیم هستند و احتمالا آمار کشته‌شدگان افزایش می‌یابد.

 

کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب لائیک مردم جمهوری‌خواه با لغو تمام برنامه‌های تبلیغاتی خود گفت: ما آماده همکاری و اقدام صادقانه برای پایان دادن به ترور در کشور هستیم.

منبع:ایسنا

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور مشهد مهر و آبان 99
2 شب
وارش وارش
ساها ساها
پرواز ایرانیان
30 مهر - 6 آبان

تور کیش مهر 99
2 شب
کیش ا ... کیش ایر
تابان تابان
پرواز ایرانیان
29 مهر - 7 آبان

تور کیش از تبریز 5 آبان 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
گردشگر زمان
5 آبان - 8 آبان

تور چابهار آبان 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
فرجام پرواز کیان
4 آبان - 8 آبان

تور مشهد 5 آبان 99
4 شب
تابان تابان
تابان تابان
دانیار سفر پارسیان
5 آبان - 9 آبان

تور کیش 7 آبان 99
2 شب
وارش وارش
وارش وارش
معراج گشت
7 آبان - 9 آبان

تور کیش 4 آبان 99
4 شب
وارش وارش
وارش وارش
گردشگر زمان
4 آبان - 8 آبان

تور قشم 29 مهر 99
4 شب
معراج معراج
زاگرس زاگرس
سلام پرواز
29 مهر - 2 آبان

تور کیش 6 و 7 آبان 99
3 شب
وارش وارش
وارش وارش
قصر شایان
6 آبان - 10 آبان

تور کیش 1 و 2 آبان 99 ویژه تعطیلات
3 شب
وارش وارش
وارش وارش
افق بال فرشتگان
2 آبان - 5 آبان
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما