پارک معجزه

📅 انتشار : 1396/06/29 📅 بروزرسانی : 1401/09/14 ⏱ مطالعه : 4 دقیقه بازدید : 1067
جشن‌ها
برج الفبا
بهترین زمان سفر

پارک معجزه باتومی
عکس پارک معجزه باتومی
آدرس پارک معجزه باتومی
ساعت کاری پارک معجزه باتومی

پارک‌ها بخشی از زیبایی‌های محیط اطراف را تشکیل می‌دهند. به طور معمول در هر شهر با وسعت مختلفی می‌توان آن‌ها را مشاهده کرد. پارک معجزه باتومی یکی از زیبایی‌های این منطقه بوده که به پارک میراکل نیز معروف است. پارک معجزه از نظر موقعیتی در شهر باتومی و خیابان نیشویلی قرار دارد و به عنوان معروف‌ترین و بزرگ‌ترین پارک‌های این شهر زیبا به شمار می‌رود.

موقعیت جغرافیایی پارک معجزه باتومی

پارک معجزه یا میراکل در سواحل شهر تفریحی دریای گرجستان باتومی قرار دارد که در آن جاذبه‌های شگفت‌انگیزی قرار دارد. برج الفبای، فانوس دریایی، چرخ فلک، مجسمه Lowers و برج چاچا از جمله جاذبه‌های محبوب در این خصوص هستند. برای رفتن به این پارک می‌توانید به بلوار باتومی که خلیج شهر باتومی نیز به آن متصل است، بروید. شهر باتومی دارای معماری منحصربه‌فردی بوده و واقعاً شگفتی‌های زیادی دارد که وجود بلندترین ساختمان‌های کشور در آن را می‌توان یکی از ویژگی‌های آن دانست.

مراسمات و جشن‌های پارک معجزه

پارک معجزه باتومی همواره در طول سال میزبان انواع مراسمات، جشن‌ها و فستیوال‌های زیادی است. شهروندان و ساکنان شهر باتومی با توجه به این مراسمات در کنار هم جمع می‌شوند. بزرگ‌ترین درخت کریسمس شهر برای سال نو را در این پارک قرار می‌دهند. همچنین بزرگ‌ترین فستیوال‌ها و کنسرت‌های موسیقی تابستان‌های هر سال فضای پارک را در بر می‌گیرند. به طور کلی این پارک همواره میزبان جشن‌های مفرحی و بزرگی است. پارک معجزه به عنوان بهترین مکان جهت گذراندن اوقات فراغت و ساعاتی لذت‌بخش خواهد بود. این پارک در هر فصل زیبایی منحصربه‌فردی دارد و روزانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران تور گرجستان نیز است.

سفری ارزان به کشوری اروپایی

برج الفبا در پارک معجزه باتومی

برج الفبا سازه‌ای متفاوت و خاص در باتومی بوده که با ارتفاع ۱۳۰ متر در باتومی گرجستان قرار دارد. این برج نشانی منحصربه‌فرد از الفبای گرجستان و مردم را نشان می‌دهد. برج الفبا موجود در پارک معجزه باتومی بر حسب ساختار DNA طراحی گردیده، به این صورت طراحی آن به شکل دو خط مارپیچ دیده می‌شود. دو باند مارپیچ که از برج بلند هستند، ۳۳ حرف الفبای گرجی را در بر می‌گیرند که هر یک دارای ۴ متر قد بوده و جنس آن‌ها از آلومینیوم است. یک شاخه آسانسور در وسط ساختمان، در معرض دید است که به قسمت بالای ساختمان، در تاج سازه، که یک توپ نقره عظیم در آن قرار دارد، منتهی می‌گردد.

بهترین زمان سفر به پارک معجزه

این پارک در تابستان به عنوان محل اصلی برگزاری جشنواره‌های موسیقی الکترونیک شناخته می‌شود. پارک معجزه یک مکان کاملاً قابل توجه و متفاوت است که در مرکز شهر قرار دارد. ساختمان‌های این پارک دارای معماری مدرن بوده و زیرساخت‌های آن به گونه‌ای انجام شده که مرتبط با سواحل آن باشد. این پروژه در مدت زمان بسیار کوتاهی به مرحله اجرا رسید و به عنوان پارکی متفاوت و زیبا معرفی شد.

سخن پایانی

پارک معجزه باتومی یا میراکل به دلیل نزدیکی که به ساحل دریای سیاه دارد، یکی از اماکن گردشگری محبوب برای بسیاری از گردشگران است. با رفتن به این پارک می‌توانید بسیاری از سازه‌های معروف باتومی را از نزدیک مشاهده نمایید. میراکل به معنی معجزه بوده که دلیل این نامگذاری سرعت بالای ساخت و تکمیل سریع مجموعه تفریحی آن است.

گزارش مشکل
نظرات کاربران درباره پارک معجزه
معین 1397/06/13
5 نفر پسندیدند
من خیلی از پارک معجزه عکس دارم اگر آدرسی یا جایی رو بگید واستون میفرستم
امتیاز 4.2 از 5 | از 100 کاربران به پارک معجزه