موزه پلانتریوم

کشور روسیه با قدمت زیادی که دارد دارای موزه های متعدد است که برخی از ان ها در سطح جهانی بسیار معروف و مشهور می باشند که یکی از آن ها موزه پلانتریوم است که این موزه علاوه بر بازدید آموزش های مفیدی در زمینه ی کهکشان ها و منظومه شمسی در اختیار دوست داران در این زمینه قرار می دهد. موزه پلانتریوم در شهر مسکو روسیه قرار دارد که بیشتر موزه های معروف نیز در مسکو واقع شده است.

این موزه شبیه به یک رصدخانه بسیار عظیم با سقفی نیم دایره طراحی شده که همین امر باعث شده تابرای تمامی سنین جذاب باشد. چندین سال پیش در زمانی که روسیه با نام شوروی شناخته شده بوده حدودا در سال 1930 برای اولین بار با عنوان مرکز نجومی و ستاره شناسی شهر مسکو برای آموزش علاقه مندان و بازدید عموم مردم روس تاسیس شد.

پس از گذشت سال ها به موزه تبدیل شد. این موزه با انواع وسایل فوق مدرن و جدید برای مشاهده ی صور فلکی و علم ستاره شناسی و کهکشان ها یکی از موزه های مشهور در سطح جهان می باشد که خیلی از دانشمندان و محققین برای تکمیل تحقیقات خود به مسکو روسیه رفته و از تجهیزات آن استفاده می کنند و مقاله و تحقیق خود را با موفقیت به پایان می رسانند.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه پلانتریوم

خرمی 7 شهریور 97
2
من چون رشته تحصیلیم مربوط به همین هست خیلی از موزه پلانتریوم خوشم اومد واستقبال کردم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر