پارک جنگلی شیخ تپه

📅 بروزرسانی : ۲۳ مهر ۱۳۹۷ بازدید : 438
ارومیه یکی از شهر های معروف ایران در زمینه گردشگری محسوب می شود و گردشگران داخلی و خارجی بسیاری به این شهر سفر می کنند. ارومیه دارای کلیسا ها، مساجد و خانه های قدیمی، منابع طبیعی، شیرینی و غذا های محلی و همچنین صنایع دستی فراوانی است که آن را به یکی از مقاصد گردشگری معروف ایران تبدیل کرده است. از جمله منابع طبیعی ارومیه که یکی از تفریحات این شهر نیز محسوب می شود، پارک جنگلی شیخ تپه است. در ادامه اطلاعاتی درباره پارک جنگلی شیخ تپه در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.
پارک جنگلی شیخ تپه در ناحیه جنوب شرقی شهر ارومیه واقع شده و دارای وسعت حدودا 44 هکتاری می باشد. این پارک جنگلی سرسبز در واقع بر ارتفاعات مشرف به شهر و در جوار تپه باستانی شیخ تپه قرار گرفته است. گردشگران تور ارومیه جالب است بدانید که شیخ تپه، از جمله تپه های باستانی است که به زمان ماد ها تعلق داشته و قدمت آن به پیش از دوران رواج دین زرتشت باز می گردد. البته لازم به ذکر است که امروزه با گسترش ساز و ساخت های شهری، شیخ تپه به کلی نابود شده و اثری از آن باقی نمانده است. 

البته گردشگران تور داخلی و خارجی ارومیه لازم است بدانند که این پارک جنگلی، شامل تپه های دیگری هم هست که از جمله خصوصیات این تپه های باستانی ساختار لایه لایه آن ها می باشد. هر کدام از هفت لایه تشکیل دهنده این تپه ها مربوط به ادوار تاریخی مختلفی هستند که به واسطه اشیا و ظروف استخراخ شده از آن ها، به دوره های تاریخی مشخصی منسوب شده اند. شکل ظاهری لایه ها در اکثر تپه های این پارک جنگلی، شبیه به هم می باشد.
همان طور که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم، پارک جنگلی شیخ تپه یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی تور ارومیه بوده و دارای امکانات سرگرمی و تفریحی گوناگونی همچون، شهر بازی و نمایشگاه های بین المللی می باشد.
در انتها باید متذکر شویم که شهرداری ارومیه، در نظر دارد به منظور توسعه گردشگری و فضای سبز این شهر، وسعت این پارک جنگلی را گسترش دهد.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/entertainment-full-information/23408-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D8%AE-%D8%AA%D9%BE%D9%87

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به پارک جنگلی شیخ تپه