دریاچه نمک چاکا چین

کشور چین مملو از جاذبه های تاریخی و طبیعی می باشد که به سبب همین جاذبه ها ‏توانسته نظر گردشگران زیادی را به خود جلب کند در این مقاله با ما همراه باشید تا ‏دریاچه نمک چاکا چین را به شما معرفی کنیم.
دریاچه نمک چاکا چین در نزدیکی شهر چاکا واقع شده است و یکی از زیباترین و بهترین ‏دریاچه های کشور چین محسوب می شود.
دریاچه چاکا علاوه بر زیبایی خیره کننده ای که دارد از اهمیت اقتصادی بالایی نیز ‏برخوردار می باشد چرا که با استخراج نمک از این دریاچه سالانه صد ها تن نمک با ‏کیفیت  تولید می شود. خوب است بدانید نمک های این دریاچه به ژاپن، نپال و ‏خاورمیانه صادر می شود.
این دریاچه زیبا دشتی نمکی با وسعت 9 کیلومتر طول و 15 کیلومتر عرض می باشد که ‏با لایه های ضخیم نمک پوشیده شده است البته لازم به ذکر است که اندازه دریاچه ‏متناسب با میزان بارنگی تغییر می کند و در فصل های خشک کوچکتر از سایر مواقع می ‏باشد. اگر قصد سفر با تور چین و بازدید از دریاچه نمک چاکا چین را دارید باید بدانید ‏که عمق این دریاچه بسیار کم بوده و ارتفاع آب نهایتاً تا زانوی گردشگران می رسد و ‏همین امر باعث می شود که بتوانید با خیال راحت در این دریاچه بسیار زیبا قدم بزنید ‏و از دیدن چهره خود در آب های زلال لذت برده و  شگفت زده شوید.
دریاچه چاکا آبی بسیار زلال و شفاف دارد و انعکاس تصویر زیبای آسمان در آب های ‏دریاچه باعث شده تا به آن لقب آیینه آسمان را بدهند.
گردشگرانی که قصد سفر با تور چین و بازدید از این دریاچه را دارند باید توجه داشته ‏باشند هنگام بازدید از دریاچه کلاه و عینک دودی را فراموش نکنند.
امیدواریم مطالعه این مقاله در سفر با تور چین برای گردشگران مفید واقع شود.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره دریاچه نمک چاکا چین

پویا 7 مرداد 97
2
دریاچه نمک چاکا چین خیلی زیباست و طبیعت خیلی زیبایی داره خدایی من که رفتم ساعت ها محو فضاش بودم و کلی عکس گرفتم چون عاشق عکاسی هستم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر