دریاچه نمک چاکا چین

تاریخ انتشار : ۲۴ تیر
کشور چین مملو از جاذبه های تاریخی و طبیعی می باشد که به سبب همین جاذبه ها ‏توانسته نظر گردشگران زیادی را به خود جلب کند در این مقاله با ما همراه باشید تا ‏دریاچه نمک چاکا چین را به شما معرفی کنیم. 
دریاچه نمک چاکا چین در نزدیکی شهر چاکا واقع شده است و یکی از زیباترین و بهترین ‏دریاچه های کشور چین محسوب می شود. 
دریاچه چاکا علاوه بر زیبایی خیره کننده ای که دارد از اهمیت اقتصادی بالایی نیز ‏برخوردار می باشد چرا که با استخراج نمک از این دریاچه سالانه صد ها تن نمک با ‏کیفیت  تولید می شود. خوب است بدانید نمک های این دریاچه به ژاپن، نپال و ‏خاورمیانه صادر می شود. 
این دریاچه زیبا دشتی نمکی با وسعت 9 کیلومتر طول و 15 کیلومتر عرض می باشد که ‏با لایه های ضخیم نمک پوشیده شده است البته لازم به ذکر است که اندازه دریاچه ‏متناسب با میزان بارنگی تغییر می کند و در فصل های خشک کوچکتر از سایر مواقع می ‏باشد. اگر قصد سفر با تور چین و بازدید از دریاچه نمک چاکا چین را دارید باید بدانید ‏که عمق این دریاچه بسیار کم بوده و ارتفاع آب نهایتاً تا زانوی گردشگران می رسد و ‏همین امر باعث می شود که بتوانید با خیال راحت در این دریاچه بسیار زیبا قدم بزنید ‏و از دیدن چهره خود در آب های زلال لذت برده و  شگفت زده شوید. 
دریاچه چاکا آبی بسیار زلال و شفاف دارد و انعکاس تصویر زیبای آسمان در آب های ‏دریاچه باعث شده تا به آن لقب آیینه آسمان را بدهند.  
گردشگرانی که قصد سفر با تور چین و بازدید از این دریاچه را دارند باید توجه داشته ‏باشند هنگام بازدید از دریاچه کلاه و عینک دودی را فراموش نکنند. 
امیدواریم مطالعه این مقاله در سفر با تور چین برای گردشگران مفید واقع شود. 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره دریاچه نمک چاکا چین

پویا مرداد 1397
دریاچه نمک چاکا چین خیلی زیباست و طبیعت خیلی زیبایی داره خدایی من که رفتم ساعت ها محو فضاش بودم و کلی عکس گرفتم چون عاشق عکاسی هستم
امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به دریاچه نمک چاکا چین