پارک ملی کینابالو

کشور مالزی یکی از سرسبز ترین و غنی ترین کشور های آسیا از نظر پوشش گیاهی و فضای سبز می باشد، به همین دلیل بسیار مورد توجه جهانگردان و گردشگران قرار می گیرد. اغلب گردشگران در سفر به هر مقصد گردشگری یک روز را برای طبیعت گردی و بازدید از تفریحات آن اختصاص می دهند. از این رو ما در این قسمت از سایت لحظه آخر به معرفی یکی از بزرگ ترین تفریحات کشور مالزی، یعنی پارک ملی کینابالو خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا با پارک ملی کینابالو آشنا شوید.

پارک ملی کینابالو اولین پارک ملی کشور مالزی بوده و در سال 1996 میلادی تاسیس شده است. این پارک در شرق کشور مالزی، جزیره بورنئو (Borneo) و در سواحل غربی صباح (Sabah) واقع شده است. پارک کینابالو با مساحتی حدود 754 کیلو متر مربع، در نزدیکی کوه کینابالو واقع شده است. کوه کینابالو با داشتن ارتفاعی در حدود 4095 متر، بلند ترین نقطه جزیره بورنئو شناخته شده است. همچنین وجود این کوه در این منطقه باعث شهرت بیشتر پارک کینابالو بین جهانگردان و گردشگران تور مالزی شده و همچنین مکانی جذاب برای علاقه مندان به کوهنوردی می باشد.

پارک ملی کینابالو یک مجموعه غنی از گونه های گیاهی و جانوری است. پوشش گیاهی این پارک را بیشتر درختان مخروطی شکل و جنگل های بلوط تشکیل می دهند. همچنین از جمله گیاهانی که پارک کینابالو را به یک پارک شگفت انگیز تبدیل کرده است، می توان به گیاهانی همچون نپنته، دیپتروکارپ، ارکیده و گیاهان گوشتخوار اشاره کرد. گفتنی است پارک کینابالو زیستگاه گونه های جانوری مختلفی از جمله دوزیستان، پرندگان، خزندگان و پسنداران می باشد. زالوی قرمز عظیم الجثه و کرم خاکی معروف ترین جانوران این منطقه به شمار می روند.

گردشگرانی که با تور مالزی برای بازدید از این پارک ملی به جزیره بورنئو سفر می کنند، رفتن به چشمه های آب گرم پورینگ را که یکی از پر طرفدار ترین تفریحات این پارک می باشد، از دست ندهند. در انتها گردشگران تور مالزی جالب است بدانید که پارک ملی کینابالو، در سال 2000 میلادی، در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره پارک ملی کینابالو

لیلا 19 خرداد 97
3
من در سفر با تور مالزی از پارک ملی کینتا بالو بازدید کردم واقعا عالیه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر