پارک تامان نگارا

تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت
کشور مالزی واقع در جنوب شرقی آسیا، یکی از مقاصد گردشگری مهم در بین گردشگران می باشد. این شهر دارای جاذبه های تفریحی بسیاری می باشد. یکی از زیبا ترین جاذبه های این کشور پارک تامان نگارا می باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی پارک تامان نگارا بپردازیم.
پارک تامان نگارا که در زبان انگلیسی به National Park ترجمه می شود، در سال 1939 میلادی با مساحتی در حدود 4300 کیلومتر مربع افتتاح شد. این پارک در آن زمان به پارک ملی جورج شاه 4 معروف بوده است. نام امروزی این پارک در زبان مالایی به معنی جنگل ملی می باشد. پارک تامان نگارا در محدوده ایالت های کلانتان، پاهنگ و ترنگانو قرار دارد و بیشترین مساحت آن در حدود 2400 کیلومتر مربع در منطقه پاهنگ واقع شده است. سالانه گردشگران بسیاری که علاقه مند به بوم گردی هستند برای بازدید از این پارک تور مالزی را در برنامه سفر خود قرار می دهند. این جنگل محل زندگی حیوانات کمیابی مانند کرگدن سوماترایی، فیل آسیایی، گربه طلایی، خوک خرطوم دار، ببر هندوچینی، آهوی فریاد کش، میمون سیاه چرده، مار پیتون، سنجاب غول پیکر، گاو وحشی و هزاران حیوان دیگر می باشد. همچنین رودخانه ای به نام تاهان در میان پارک تامان نگارا جریان دارد و باعث زیبایی هرچه بیشتر این منطقه شده است. جالب است بدانید که در این پارک حدود 10 هزار گونه گیاهی وجود دارد، همچنین 40 هزار گونه جانوری در این جنگل زندگی می کنند که شامل پرندگان، پستاناران، حشرات، خزنده ها و ماهی ها می شود. 

یکی دیگر از جذابیت های این پارک پل های معلق آن می باشد که در ارتفاع 40 متری ساخته شده اند. در این پارک چندین اقامتگاه برای گردشگران تور مالزی وجود دارد و همچنین در داخل این جنگل مردمان بومی وجود دارند که به شکل سنتی زندگی می کنند. 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره پارک تامان نگارا

اصغر بهرامی اردیبهشت 1397
جای فوق العاده زیباست
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به پارک تامان نگارا