جنگل بیالوزا

جنگل بیالوزا که یکی از منابع طبیعی و ارزشمند حیات وحش محسوب می شود، در شمال شرقی اروپا و مرز بین کشور بلاروس و لهستان قرار دارد.
این جنگل طبیعی، غنی و سرسبز دارای مساحتی حدود 3086 کیلو متر مربع بوده که میلیون ها سال قدمت دارد. جنگل بیالوزا حیات وحشی است طبیعی و دیدنی که از جاذبه های تفریحی مهم و خاص تور بلاروس بوده و زیستگاه حیوانات و پرندگان بسیاری می باشد. از پرندگانی که جنگل بیالوزا در خود پرورانده، دارکوب پشت سفید نادر است که در طول 20-30 سال گذشته به دلیل قطع بی رویه درختان  این جنگل توسط مسئولین، جمعیتشان کاهش یافته است. حیواناتی که جنگل بیالوزا مامن و زیستگاهشان می باشد، آهو و گراز وحشی و گاومیش اروپایی می باشند. گفتنی است که جمعیت کثیری از این آهو ها و گراز های وحشی در طول جنگ جهانی اول به دلیل ساخت مسیر ریلی 200 کیلو متری در داخل جنگل و احداث سه کارخانه چوب در آن از بین رفتند.

جنگل بیالوزا با داشتن درختان طبیعی انبوه، سر به فلک کشیده و تنومند هر ساله 150-120 هزار گردشگر تور بلاروس را به خود جذب می کند. قسمتی از جنگل بیالوزا به پارک ملی تبدیل شده که گردشگران می توانند با پای پیاده یا با کرایه دوچرخه و درشکه از این جنگل با شکوه دیدن کنند. گفتنی است جنگل بیالوزا که از آخرین آثار کهن و باستانی جنگل ها است، از پوشش های گیاهی متنوعی همچون صنوبر و بلوط و غیره تشکیل شده است. با وجود این که خود جنگل بیالوزا خود جاذبه ای بی نهایت دیدنی و بی نظیر است، گفتنی است برج سفیدی در دل این جنگل وجود دارد که گردشگران تور بلاروس می توانند از آن دیدن کرده و لذت ببرند. برج سفید، کلبه شکاری است که توسط ولادیسلاو دوم، پادشاه لهستان در اوایل قرن پانزدهم میلادی ساخته شده و از آن به عنوان خانه شکار استفاده می کرد.
جالب است بدانید بیالوویزا در زبان لهستانی به معنای برج سفید است که این موضوع مشخص می کند نام این جنگل از کلبه شکار کهن پادشاه ولادیسلاو دوم، برگرفته شده است.

نظرات مردم درباره جنگل بیالوزا

رادین 19 شهریور 97
1
جنگل بیالوزا خیلی خوب بود کلا سایت مفیدی دارید من روزی یکبار میام و مطالبتون رو می خونم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر