پارک ملی ساماریا جورج

پارک ملی ساماریا جورج، یکی از دیدنی های کشور یونان و همچنین بهترین جاذبه تفریحی این کشور برای دوستداران طبیعت است. این پارک، شانزده کیلومتر طول دارد و در باریک ترین قسمت، عرض آن به چهار متر می رسد. این پارک زیبا از اومالوس واقع در کوه های سفید تا آگیارو ملی واقع در دریای لیبی طول دارد. حدود پنج تا هفت ساعت پیاده روی لازم است تا بتوانید سرتاسر این پارک را پیاده طی کنید. گردشگران تور یونان دقت داشته باشید که بعضی از قسمت های این پارک، شیب دار و سنگلاخی می باشد. پس اگر این مکان تفریحی را برای قدم زدن انتخاب کرده اید، از کفش مناسب استفاده کنید و همچنین آب کافی همراه خود داشته باشید. پارک ملی ساماریا جورج در فهرست آزمایشی یونسکو قرار دارد. در فصل تابستان گردشگران تور یونان از چانیاورتیمون به این پارک زیبا می آیند. این پارک زیبا به عنوان یکی از بهترین پارک های ملی یونان و همچنین معروف ترین جاذبه توریستی جزیره کرت شناخته میشود. یکی از جاذبه های دیدنی این پارک، تنگه ساماریا است که در این پارک و بین کوه های سفید در جنوب غربی کرت واقع شده و در منطقه چانیار قرار دارد. این پارک که از بهترین جاهای دیدنی در کرت یونان می باشد. کرت در ابتدا روستایی بوده که اهالی بومی این منطقه، آنجا را ترک کرده و بعد ها به پارک ملی ساماریا جورج تبدیل شد.
یکی دیگر از جاذبه های دیدنی این پارک، تنگه سامیار است. مسیر پیاده روی پارک سامیار تا این تنگه سیزده کیلومتر می باشد. در انتهای این تنگه یک مسیر باریک وجود دارد که به دروازه آهنین معروف است و همچنین هیچ کس نمیداند که این اسم از کجا آمده است. تنگه سامیار به عنوان طولانی ترین تنگه در اروپا شناخته نمیشود. این تنگه همیشه شلوغ نیست و ممکن است گاهی حدود 2000 نفر و گاهی هم حدود چند صد نفر، به اینجا آمده و به پیاده روی و تفریح بپردازند. پارک ملی سامیار در اوایل ماه می به روی بازدید کنندگان تور یونان باز می شود. البته با توجه به وضعیت آب و هوا امکان ورود به تنگه سامیار در ماه آوریل که تقریبا اواخر ماه فروردین و اوایل اردیبهشت میباشد، امکان پذیر است.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به پارک ملی ساماریا جورج
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

رادان 18 شهریور 97
2
این همه سال توی یونان هستم تا به حال نام پارک ملی ساماریا جورج رو نشیده بودم خیلی سایت خوبی دارید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.