گورکی پارک مسکو

اگر رمان مارتین کروز و با فیلم پارک گورکی محصول سال 1983 را دیده باشید متوجه خواهید شد که این پارک الهام بخش بسیاری از داستان ها و قصه های می باشد گرچه این فیلم به دلیل جنگ سرد در پارک گورکی مسکو بازی نشد اما در اصل منظور همین پارک بوده است.بیش تر گردشگران و خود مردم روس عاشق گورکی پارک مسکو هستند به همین خاطر به تمامی مسافران عزیز بازدید از گورکی پارک مسکو را پیشنهاد می کنیم.
گورکی پارک فقط و فقط یک پارک با فضای سبز و پارک تفریحی نیست بلکه همان طور که از اسم آن پیداست مرکز فرهنگی روسیه به شمار می رود.این پارک در جایی واقع گردیده که در نزدیکی آن خانه هنرمندان روسیه واقع شده است.

گورکی پارک مسکو در سال 1928 به دست معمار ساختارگرای مشهوری به نام ملنیکوف ساخته که این کار از نمونه های اول این معمار بوده و بعد ها الگو بخش بسیاری از پارک های کشور های همجوار گردید.
به طور کلی گورکی پارک به دو بخش تقسیم می شود که بخش اول آن فضایی سرگرمی برای کودکان و طرفدارن هیجان می باشد که دارای زمین تنیس ، شهربازی با وسایل مهیج ، فضای قایق سواری ، فضای سوارکاری ، بانجی جامپینگ و در فصل تابستان در این بخش در فضایی باز سینمای روباز بر پا می کنند که فیلم های جدید و قدیمی را برای مردم به نمایش می گذارند.تمامی این قسمت ها در فضایی به وسعت 15000 متر مربع قرار گرفته است که در فصل زمستان به یک زمین بزرگ برای ورزش اسکی تبدیل می گردد.
بخش دوم پارک به قدیمی ترین قسمت پارک می باشد که از باغ ها و جنگل ها تشکیل شده است که در واقع ترکیبی از دو پارک گالیتسینسکی و نسکوچنی نیز می باشد.در این بخش از گورکی پارک مسکو می توانید چندین ساختمان قدیمی مانند چند خانه ی تابستانی ، اولین بیمارستان شهری و تئاتر بزرگ سالن گرین را مشاهده نمایید.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به گورکی پارک مسکو
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

گیتی 23 آبان 96
0
چقدر زیبا یود گورکی پارک مسکو
شیلا 23 آبان 96
0
چقدر خوبه گورکی پارک مسکو عالی بود
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.