گورکی پارک مسکو

اگر رمان مارتین کروز و با فیلم پارک گورکی محصول سال 1983 را دیده باشید متوجه خواهید شد که این پارک الهام بخش بسیاری از داستان ها و قصه های می باشد گرچه این فیلم به دلیل جنگ سرد در پارک گورکی مسکو بازی نشد اما در اصل منظور همین پارک بوده است.بیش تر گردشگران و خود مردم روس عاشق گورکی پارک مسکو هستند به همین خاطر به تمامی مسافران عزیز بازدید از گورکی پارک مسکو را پیشنهاد می کنیم.
گورکی پارک فقط و فقط یک پارک با فضای سبز و پارک تفریحی نیست بلکه همان طور که از اسم آن پیداست مرکز فرهنگی روسیه به شمار می رود.این پارک در جایی واقع گردیده که در نزدیکی آن خانه هنرمندان روسیه واقع شده است.

گورکی پارک مسکو در سال 1928 به دست معمار ساختارگرای مشهوری به نام ملنیکوف ساخته که این کار از نمونه های اول این معمار بوده و بعد ها الگو بخش بسیاری از پارک های کشور های همجوار گردید.
به طور کلی گورکی پارک به دو بخش تقسیم می شود که بخش اول آن فضایی سرگرمی برای کودکان و طرفدارن هیجان می باشد که دارای زمین تنیس ، شهربازی با وسایل مهیج ، فضای قایق سواری ، فضای سوارکاری ، بانجی جامپینگ و در فصل تابستان در این بخش در فضایی باز سینمای روباز بر پا می کنند که فیلم های جدید و قدیمی را برای مردم به نمایش می گذارند.تمامی این قسمت ها در فضایی به وسعت 15000 متر مربع قرار گرفته است که در فصل زمستان به یک زمین بزرگ برای ورزش اسکی تبدیل می گردد.
بخش دوم پارک به قدیمی ترین قسمت پارک می باشد که از باغ ها و جنگل ها تشکیل شده است که در واقع ترکیبی از دو پارک گالیتسینسکی و نسکوچنی نیز می باشد.در این بخش از گورکی پارک مسکو می توانید چندین ساختمان قدیمی مانند چند خانه ی تابستانی ، اولین بیمارستان شهری و تئاتر بزرگ سالن گرین را مشاهده نمایید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره گورکی پارک مسکو

گیتی 23 آبان 96
0
چقدر زیبا یود گورکی پارک مسکو
شیلا 23 آبان 96
0
چقدر خوبه گورکی پارک مسکو عالی بود
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر