پارک بی های پکن

در این قسمت می خواهیم گردشگران تور پکن  را با یکی از تفریحات این شهر به نام پارک بی های پکن بیشتر آشنا کنیم. این پارک در مرکز پکن و در منطقه شیچنگ واقع شده است. این پارک در پنج سلسله حکومتی جین، لیائو، مینگ، یوان و کینگ ساخته و نگهداری شده است و امروزه به یکی از مهم ترین و بزرگ ترین پارک های پکن تبدیل شده است.
پارک بی های پکن به چهار قسمت مساوی تقسیم می شود که شامل ساحل شمالی، ساحل شرقی، شهر مدور و باغ گیاه شناسی نیز می باشد که هر کدام از آن ها زیبایی و جذابیت خاص خودش را دارد. یکی از جاذبه های دیدنی پارک بی های پکن معبد یونگان که به معبد صلح معروف و از بزرگ ترین های مجموعه به شمار می رود. به طور کلی این پارک نماد معبدی لامائی می باشد که در بالا ترین نقطه ی این پارک قرار گرفته است این معبد با 36 متر ارتفاع در سال 1651 ساخته شده است، که دو قطعه بدن بودا در آن نگهداری می شود.
در قسمت غربی پارک بی های پکن مکانی برای استراحت و زندگی پادشاهان سلسله کینگ بوده، قسمت جنوبی این مجموعه شهر مدور بوده که با دیوار احاطه شده است. سالن چنگ گوانگ هم با کاشی های زیبای رنگی و لعابدار تزئین گردیده و آن را به مکان محبوبی از دید بازدید کنندگان تبدیل کرده است که در زمان های دور محل برگزاری مراسم های مختلف سلسله مینگ بوده است. همچنین یک مجسمه بودا از جنس یشم مرغوب در قسمت اصلی کاخ نگهداری می شود که زیبایی این مجموعه را دو چندان کرده است.
از قسمت های مهم پارک بی های می توانیم به سالن های 9 اژها و 5 اژدها اشاره کرد، در واقع می گویند سالن 5 اژدها مکانی برای خدایان مونث بوده که در آن به ماهیگیری و تفریح می پرداختند، سالن های آن به وسیله ی یک پل که به شکل اژدها در حال شنا می باشد در آمده است.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره پارک بی های پکن

لعیا 7 آبان 96
4
پارک بی های پکن واقعا زیبایست
سپیده 7 آبان 96
1
در مورد پارک بی های پکن تا به حال نشنیده بودم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر