برج اسپاسکایا

از جذاب ترین معماری های مسکو روسیه می توان به برج اسپاسکایا اشاره کرد. این سازه منحصر به فرد در ضلع غربی منطقه کرملین به گونه ای قرار گرفته است که در واقع ورودی این کاخ به حساب می آید که جلوه با شکوهی ایجاد کرده است. برج اسپاسکایا از بهترین سازه های موجود در کاخ کرملین به ارتفاع حدودا 4 متر است که از دیدنی های جالب مسکو به حساب می آید. ویژگی برجسته ای که این برج را منحصر به فرد کرده است ساعت بزرگی است که در سال 1852 روی آن نصب شده. این ساعت در زمان انقلاب مسکو بر اثر ضربه گلوله آسیب جدی دید که به فرمان لنین مجدد تعمیر شد. این ساعت عظیم به وسیله عقربه بزرگ که نشانگر ساعت می باشد، به صدا در آمده و عقربه کوچک هر 15 دقیقه به صدا در می آید. 

سه طبقه برج اسپاسکایا را همین ساعت اشغال کرده است. مجموع کل ناقوس ها 20 تن و وزن زنگ بزرگ 2 تن می باشد. این ساعت به قدری عظیم است که عقربه دقیقه شمار آن 4 متر است. البته گفته شده در آینده می توان صدای سرود ملی روسیه را از این ساعت در مناسبت های خاص شنید. کل سازه این برج به رنگ سفید است که نام دیگر آن برج ساعت سفید ( white clock tower )می باشد. امروزه علاوه بر مردم روسیه این مجموعه به طور چشمگیری مورد استقبال گردشگران تور روسیه قرار گرفته است البته وجود کاخ کرملین در نزدیکی این برج و میدان سرخ در ضلع شرقی آن بیش از پیش باعث جذابیت آن شده است. از بهترین اماکن دیدنی مسکو روسیه می توان این مجموعه جذاب را پیشنهاد داد که به راحتی از هرجای مسکو که اقامت دارید می توانید برای بازدید بروید و از معماری کم نظیر آن لذت ببرید.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز برج اسپاسکایا
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
ساناز 11 شهریور 1397
4
برج اسپاسکایا از نظر معماری بینظیره آدمو تو نگاه اول خیره میکنه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری