ویزای توریستی هلند

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
کشور هند به کشور عجایب شهرت دارد و با وجود کاخ های مجلل و جاذبه های خاص و بی همتا، نظر بسیاری از جهانگردان را به خود جذب کرده است. برای ورود به خاک این کشور راز آلود و مرموز باید ویزا در دست داشته باشید، پس در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در زمینه ویزای توریستی هند در اختیار شما کاربران گرامی سایت لحظه آخر قرار دهیم.
ویزای توریستی هند برای متقاضیانی صادر می شود که فقط به قصد تفریح به هند سفر می کنند و قصد اقامت بلندمدت و همچنین انجام کارهای تجاری و اقامت بلند مدت را ندارند. مدت اعتبار روادید توریستی هند از زمان صدور، تا یک ماه این اجازه را می دهد که در این کشور حضور داشته باشید که اجازه کار یا اقامت خارج از مدت تعیین شده امکان پذیر نمی باشد و در صورتی که بیش از مدت تعیین شده در هند ماندگار شوید، با پرداخت جریمه مواجه می شویم. 
 اول از هر کاری باید ابتدا فرم کشور مورد نظر خود را از سایت کنسولگری هند و یا سفارت آن که در تهران واقع شده، دریافت کنید و در دو نسخه تکمیل کنید. حتی اگر بخواهید با خانواده سفر کنید می بایست برای هر شخصی فرم جداگانه ی ویزای توریستی هند را دریافت و تکمیل کنید. کلیه مدارک به همراه کپی از آن ها را در هنگام وقت مصاحبه باید به همراه داشته باشید که پس از بررسی اولیه اصل مدارک به شما بازگردانده می شود. حتما از قبل، تاریخ دقیق سفر خود را مشخص کنید زیرا که در فصل تابستان و تعطیلات نوروز به دلیل تقاضا بالا مردم ممکن است تعیین وقت مصاحبه شما چند هفته طول بکشد، پس هرچه زودتر اقدام کنید. 
برای صدور ویزای توریستی هند علاوه بر روش حضوری، روش آنلاین نیز پیش روی شما می باشد که در این صورت باید به وب سایت ویزای آنلاین هند مراجعه کنید و برای ویزای توریستی هند درخواست دهید و در نهایت ویزای الکترونیک به ایمیل شما ارسال می گردد. لازم به ذکر است که پرداخت هزینه ها در این روش، به وسیله کارت اعتباری بین المللی باید انجام شود. گردشگران تور هند باید در نظر داشته باشند که در این روش هم باید کپی مدارک را به کارگزار سفارت تحویل دهند.
مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای توریستی هند شامل : 
1. اصل شناسنامه ایرانی 
2. گذرنامه (پاسپورت): گذرنامه شما باید تا 6 ماه پس از صدور، اعتبار داشته باشد و کپی از صفحات 1 تا 5 و صفحاتی که در آن مهر روادید خورده الزامی است.
3. دو عدد عکس رنگی 5*5 برای هر متقاضی (با مراجعه به عکاسی حتما قید کنید که عکس را برای گذرنامه می خواهید، تا در چارچوب ویژه عکس گرفته شود) عکس باید با پس زمینه ی سفید، تمام رخ و مطابق با شکل ظاهری فعلیتان باشد.
4. آدرس محل سکونت و محل کار فعلیتان به صورت دقیق و بی نقص 
5. بلیط رفت و برگشت با تاریخ دقیق اقامت در کشور هند
 6. مدارکی جهت رزرواسیون قطعی هتل
 از زمانی که کلیه مدارک مورد نیاز ویزای توریستی هند را به سفارت تحویل دهید معمولا دو هفته طول می کشد تا اعلام کنند واجد شرایط برای سفر به هند هستید یا خیر. هزینه صدور ویزا هند نیز حدودا 200 هزار تومان می باشد که هنگام تحویل مدارک از متقاضی دریافت می شود.  همچنین هزینه ویزای توریستی هند که به مدت 1 سال اعتبار داشته باشد حدود 420 هزار تومان و ویزای توریستی هند که تا 5 سال اعتبار داشته باشد 840 هزار تومان است.
چند نکته وجود دارد که لازم است گردشگران تور هند از آن اطلاع پیدا کنند:
*همچنین امکان تمدید ویزا در این کشور امکان پذیر نمی باشد.
*برای انگشت نگاری و ثبت امضا باید به سفارت هندوستان واقع در تهران مراجعه کنید.
*حضور شخص متقاضی در مصاحبه الزامی می باشید.
*هزینه های پرداختی که توسط مسافران تور هند پرداخت می شود و به حساب سفارت هند ریخته می شود، قابل عودت نمی باشد.
*مدت زمان صادر گشتن ویزای توریستی هند تقریبا 4 روز کاری است.
آدرس سفارت هند: تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان میرعماد، پلاک 46 
 شماره تماس: 02188755102 و 02188755103 
 آدرس اینترنتی: http://www.indianembassy-tehran.ir
سفارت هند در روزهای 1 شنبه تا 5 شنبه بین ساعات 9 صبح تا 17 بعد از ظهر آماده خدمت رسانی به مسافران تور هند می باشد. 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره ویزای توریستی هلند

فریبا مهر 1397
من دو بار تا به حال برای ویزای توریستی هلند اقدام کردم و متاسفانه در نیومد
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به ویزای توریستی هلند