ویزای توریستی انگلستان

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر

انگلستان جزء کشورهایی است که برای ورود به آن نیاز به ویزا دارید که برای انجام هر کاری ویزای مخصوص خود را دارد. ویزای توریستی انگلستان این امکان را به شما می دهد که از 3 روز تا 3 ماه داخل این کشور باشید و از جاذبه ها و اماکن دیدنی آن بازدید کنید و یا این که برای بازدید اقوام یا هر کسی در مدت تعیین شده اقامت داشته باشید.
اول از هر کاری باید ابتدا فرم کشور مورد نظر خود را در سایت کنسولگری انگلستان دریافت و تکمیل کنید که پس از آن ایمیلی برای شما ارسال می شود که وقت ملاقات شما را به طور دقیق با روز و ساعت مشخص کرده است. حضور شخص متقاضی در سفارت برای ارائه مدارک و انگشت نگاری الزامی می باشد.
آدرس سفارت انگلستان ، تهران، خیابان فردوسی، پلاک 198 . شماره تماس: 02164052000 . نشانی اینترنتی سایت: http://www.visa4uk.fco.gov.uk . ساعات اداری کار سفارت همه روزه از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 7 تا 14 می باشد.
تمامی فرم هایی که در زمان دریافت اینترنتی تکمیل کرده اید را می بایست به صورت کپی شده در بین مدارک دیگر خود به همراه داشته باشید. همچنین کلیه مدارک مورد نظر جهت ویزای توریستی این کشور را باید به زبان رسمی انگلیسی با دو نسخه کپی به همراه داشته باشید. مدارک مورد نیاز جهت ویزای توریستی انگلستان:
1- اصل شناسنامه ایرانی
2- گذرنامه(پاسپورت) : باید تاریخ گذرنامه شما تا 6 ماه پس از صدور اعتبار داشته باشد و کپی از کلیه صفحات آن الزامی است
3- در صورت اشتغال مدارک مربوط به آخرین فیش حقوق و به طور کلی رزومه کاریتان در آن شرکت و ارگان همچنین برگه ی تاییدیه ی مرخصی شما با مهر و امضا قانونی
4- کلیه مدارک مربوط به اسناد مالکیت، مدارک مربوط به اشتغال، صورت‌حساب‌های بانکی، دفترچه‌های پس‌انداز و کلیه‌ی سپرده‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت بانکی
5- در صورتی که برای سفر به انگلستان دعوت‌نامه دارید، لازم است مدارکی را که نشان‌دهنده‌ی‌ وضعیت مالی و وضعیت مهاجرت فرستنده‌ی دعوت‌نامه باشد، در زمان ملاقات همراه خود داشته باشید.
در نظر داشته باشید برای هر شخص به صورت جداگانه باید فرم روادید تکمیل کنید حتی اگر با خانواده قصد سفر دارید همچنین اگر تخلفی در ارائه مدارک داشته باشید علاوه بر رد صلاحیت به حضور در کشور انگلیس این اجازه را دارند تا به مدت 10 سال هیچ گونه تقاضا شما را قبول نکنند. بعد از ارائه مدارک 3 روز تا 3 هفته طول می کشد که بررسی کنند و به شما اعلام کنند می توانید وارد کشور شوید یا خیر.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره ویزای توریستی انگلستان

دایان مهر 1397
به طور کلی ویزای توریستی انگلستان چند روز و چه مقدار زمان بر می باشد و هزینه ی آن چقدر است؟
امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به ویزای توریستی انگلستان