ویزای فنلاند

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
قبل از هر کاری برای ورود به کشور فنلاند باید ویزای فنلاند را تهیه کنید. فنلاند در شمال اروپا قرار دارد و برای ورود به این کشور باید ویزای شنگن داشته باشید.
در اینجا مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای فنلاند را اعلام می کنیم:
• اصل گذرنامه و کپی از تمام صفحات آن
• شناسنامه
• عکس تمام رخ با پس زمینه سفید
• اجازه نامه محضری والدین، برای کودکان زیر هجده سال
• اسناد و شواهد مالی از جمله؛ حکم اشتغال به کار یا اشتغال به تحصیل، فیش حقوقی.
• در صورتی که برای کار در شرکتی در فنلاند، می خواهید ویزا دریافت کنید، به دعوت نامه معتبر از شرکت مورد نظر نیز نیاز دارید.
ویزای فنلاند انواع مختلفی دارد، از جمله ویزای توریستی که در این نوع ویزا جهت سفر با تور فنلاند و دیدار خانواده یا اقوام، ویزای درمان و پزشکی و... وجود دارد که کوتاه مدت می توانید از آن استفاده کنید. استفاده از ویزای توریستی فنلاند، حداکثر تا 90 روز است. مدارک مورد نیاز آن، اصل شناسنامه و ترجمه انگلیسی آن، ارائه سند اشتغال به تحصیل، بیمه درمانی،گزارش حساب بانکی به ارزش 6000 یورو، استاد مالی برای اثبات تمکن مالی و آخرین مدرک تحصیلی است. شما می توانید با تور فنلاند به این کشور سفر کنید.
برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند ابتدا اقامت موقت به دانشجو داده می شود و پس از پذیرفته شدن و اخذ ویزای تحصیلی، می تواند به صورت دائم حضور داشته باشد، دانشجویان می توانند حتی بعد از اتمام تحصیل، ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تغییر بدهند.مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی شامل مدارک پذیرش دانشجو، مدرک زبان، بیمه یکساله، مدرک فارغ التحصیلی، پاسپورت، دو قطعه عکس و و ارائه نامه تمکن مالی به سفارت فنلاند است. برای اقامت دائم در فنلاند، می توانید از ویزای کاری استفاده کنید. در این امکان شما هم می توانید با درخواست کارفرما و ویزای کاری در فنلاند اقدام کنید، و یا اینکه سه ماه در فنلاند کار کرده باشید، که در این صورت باید تسلط کافی به زبان فنلاندی یا سوئدی داشته باشید، و مدارک مورد نیاز را به سفارت تحویل دهید. برای دریافت ویزای فنلاند دریافت وقت سفارت بسیار مهم است، که اینکار را می توانید به صورت اینترنتی انجام دهید.شما می توانید از طریق سفارت فنلاند در ایران برای دریافت ویزا اقدام کنید.
آدرس سفارت فنلاند: خیابان شریعتی - خیابان میرزاپور - خیابان حدادیان - پلاک 2
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت فنلاند در ایران با آدرس finland.org.ir مراجعه کنید.
 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره ویزای فنلاند

عطا بيگي دی 1397
من ١٦ ساله فنلاند هستم و اشتباهاتي در متنتون هست، براي ويزاي كار اگه از سختي پيدا كردن كار و .... بگذريم ٣ سال هست و داشتن مدرك زبان فنلاندي و .... جهت بالا بردن اطلاعاتتون ذكر كردم . موفق باشيد
قنبری مهر 1397
مطلبتون در رابطه با ویزای فنلاند خیلی خوب و مفید بود و واقعا به کارم اومد
امتیاز 5 از 5 | از بین 103 کاربران به ویزای فنلاند