متاسفانه در حال حاضر در این مسیر تور فعالی وجود ندارد

در صورت نیاز به سفر در این مسیر می توانید از آژانس های زیر کمک بگیرید

آژانس ندا پرواز - 02188452888
آژانس دانیار سفر پارسیان - 02186070322
آژانس قصر شایان - 02188429005
آژانس آرشین پرواز - 02188423462

مرتبط های فنلاند

  • درباره سفر فنلاند
  • اطلاعات و موقعیت
  • اطلاعات پرواز
  • آب و هوا

تور فنلاند

در ادامه صفحه تور فنلاند می توانید لیستی از به روز ترین تورهای فنلاند آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.


فنلاند، کشوری است واقع در منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا که از شمال با نروژ، از شرق با روسیه، از غرب با سوئد همسایه است. پایتخت فنلاند شهر هلسینکی است. این کشور حدود 6 میلیون نفر جمعیت دارد و مساحت آن حدود 338 هزار کیلومتر مربع است. از نظر مساحت، فنلاند هشتمین کشور در اروپا و پس از جمهوری کنگو شصت و پنجمین کشور در جهان است. فنلاند از نظر جمعیت کم‌ تراکم ‌ترین کشور در اتحادیه اروپا به‌ شمار می ‌آید. واحد پول این کشور مارکا  (FIM)است.
هلسینکی آب و هوای مرطوبی دارد با تابستان هایی گرم و زمستان هایی که در ژانویه و فوریه دما به زیر 5 درجه سلسیوس می رسد. آب و هوای معتدل این کشور باعث شده تا سالانه گردشگران زیادی با تور فنلاند به این کشور سفر کنند. فصل تابستان برای سفر گردشگران تور فنلاند مناسب ترین فصل به شمار می آید.
حدود 78 درصد از مردم این کشور پیرو آیین لوتری از دین مسیحیت هستند و 20 درصد نیز مذهبی ندارند. حدود 92% مردم فنلاند به زبان فنلاندی صحبت می کنند اما زبان های دیگری نیز در این کشور رایج است.
سلمیاکی، ظروف شیشه ای ایتالا، محصولات مومین، ساز کانتله، لوازم سونا، چاقوی پوکو، شیرینی فاتزر، شیرینی کارلیایی، محصولات ماریمکو، لباس های بافتنی فنلاندی سوغاتی معروف کشور فنلاند است که گردشگران تور فنلاند می توانند این اشیا را خریداری کرده و به شهر خود ببرند. از جاذبه های گردشگری این کشور می توان لوی، شهر تامپره، مجمع الجزایر آلند، شهر کمی، سرزمین دریاچه های فنلاند، تورکو، پروو، ساونلینا، رووانیمی، هلسینکی و غیره اشاره کرد که این مکان ها، تفرجگاه بسیار مناسبی برای گردشگران تور فنلاند می باشد. برای اینکه با جاذبه های گردشگری فنلاند بیشتر آشنا شوید با تور فنلاند به این کشور پر جاذبه سفر کنید و از جاذبه های آنجا دیدن فرمایید.

تور فنلاند یکی از مقاصد گردشگری محبوب در شمال قاره اروپا در محدوده استکاندیناوی می باشد. جمهوری فنلاند در طول جغرافیایی 22 تا 32 درجه شرقی و عرض جغرافیایی 60 تا 70 درجه شمالی واقع شده است. این کشور زیبا با کشور های روسیه، سوئد و نروژ همسایه می باشد و همچنین خلیج فنلاند در جنوب این کشور، خلیج بوتنی در غرب آن و دریای بالتیک در جنوب غربی فنلاند قرار دارد. مساحت این کشور در حدود 340 هزار کیلومتر مربع بوده و به عنوان هشتمین کشور بزرگ در قاره اروپا شناخته می شود. در حدود 10 درصد از مساحت کشور فنلاند را دریاچه ها تشکیل داده اند به همین دلیل این کشور در بین گردشگران تور فنلاند به کشور هزار دریاچه معروف است. بزرگترین دریاچه ای که در تور فنلاند می توان دید، دریاچه سایمای بوده و مساحت آن در حدود 4377 کیلومتر مربع می باشد. بلند ترین رود این شهر 482 کیلومتر طول دارد. همچنین 86 درصد از مساحت فنلاند پوشیده از جنگل های تایگا و توندرا می باشد. سالانه گردشگران بسیاری از سر تا سر دنیا برای بازدید از این جنگل ها تور فنلاند را در برنامه سفر خود قرار می دهند. کشور فنلاند دارای 20000 جزیره با مساحت بالای 100 هزار کیلومتر است. گردشگران تور فنلاند جالب است بدانند که تابستان ها در شمالی ترین منطقه فنلاند 73 روز خورشید غروب نمی کند و در زمستان 51 روز خورشید طلوع نمی کند، به همین دلیل جمعیت اندکی در بخش شمالی این کشور زندگی می کنند. بخش شمالی این کشور بالاتر از مدار شمالگان وجود دارد و پس از ایسلند  شمالی ترین کشور می باشد. جمعیت کشور فنلاند در حدود 5 میلیون نفر بوده و کم جمعیت ترین کشور قاره اروپا محسوب می شود. این کشور از سده دوازدهم تا سده نوزدهم قسمتی از کشور سوئد بوده است.

تور فنلاند در سال های اخیر مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است. در این قسمت از سایت لحظه آخر قصد داریم تا اطلاعاتی در رابطه با فرودگاه های این کشور در اختیار گردشگران تور فنلاند قرار دهیم.
فرودگاه هلسینکی: فرودگاه هلسینکی که در شهر هلسینکی (پایتخت فنلاند) قرار دارد، یک فرودگاه عمومی و مسافربری است و مهم ترین فرودگاه فنلاند محسوب می شود. این فرودگاه دارای کد یاتا HEL بوده و عرض جغرافیایی و طول جغرافیایی آن به ترتیب 60 و 24 متر است. برخی از فرودگاه هایی که به فرودگاه هلسینکی پرواز مستقیم انجام می دهند عبارت اند از: فرودگاه آمستردام، فرودگاه مالاگا، فرودگاه بارسلون، فرودگاه بین المللی سوارنابومی بانکوک، فرودگاه بروکسل و فرودگاه بوداپست. شهر هلسینکی از لحاظ کیفیت زندگی رتبه ی بسیار خوبی دارد و همین امر موجب گشته تا تعداد زیادی از گردشگران تور فنلاند به این شهر سفر کنند.
فرودگاه انونتکیو: این فرودگاه یک فرودگاه عمومی و مسافربری است که دارای کد یاتا ENF می باشد. طول باند این فرودگاه حدود 2000 متر است و در ارتفاع حدود 300 متر از سطح دریا قرار دارد.
فرودگاه صحرایی هیوینکا: این فرودگاه یک فرودگاه عمومی بوده که دارای یک باند فرود آسفالت بوده و کد یاتا آن HYV می باشد. طول باند آن حدود 1250 متر است و ارتفاع آن از سطح دریا حدود 130 متر می باشد.
فرودگاه ایوالو: یکی دیگر از فرودگاه هایی که برای رفاه حال گردشگران تور فنلاند در نظر گرفته شده است، فرودگاه ایوالو می باشد که دارای کد یاتا IVL است. طول باند این فرودگاه حدود 2500 متر است و تقریبا در ارتفاع 150 متری از دریا قرار گرفته است.
فرودگاه یوئنسو: فرودگاه یوئنسو یک فرودگاه عمومی و مسافربری است که دارای کد یاتا JOE بوده و طول باند آن 2500 متر می باشد. ارتفاع این فرودگاه از سطح دریا حدود 120 متر است که گردشگران تور فنلاند می توانند از طریق این فرودگاه به این کشور سفر کنند.

همان طور که می دانیم، فنلاند کشوری در شمال قاره اروپا و در منطقه اسکاندیناوی می باشد. تور فنلاند نزد گردشگران از شهرت بالایی برخوردار است و اغلب این گردشگران برای سفر به این کشور نیازمند داشتن اطلاعاتی در زمینه آب و هوای آن می باشند. بنابراین ما در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم آب و هوای فنلاند را مورد بررسی قرار داده، جمع بندی کرده و در اختیار کاربران و گردشگران تور فنلاند قرار دهیم.
کشور فنلاند، در طول سال 4 فصل مختلف بهار، تابستان، پاییز و زمستان را تجربه می کند. اما به طور کلی دارای آب و هوای سرد تری نسبت به دیگر کشور های اسکاندیناوی می باشد.
فصل بهار
بهار در کشور فنلاند در مناطق شمالی از اواخر ماه آوریل و در مناطق جنوبی از اواخر ماه مارس شروع می شود. فصل بهار در کشور فنلاند با آب شدن برف و یخ ها، شکوفه زدن درختان و سبز شدن گیاهان همراه است. با وجود این که در این فصل هوا رو به گرمی می رود، اما هنوز سرد است.
فصل تابستان
دمای هوا در فصل تابستان، در مناطق شمالی و جنوبی این کشور متفاوت است. اما گردشگران تور فنلاند لازم است بدانند که دمای هوا در مناطق شمالی این کشور حدود 15 درجه سانتی گراد بالای صفر و در مناطق جنوبی نیز دمای هوا تقریبا 20 درجه سانتی گراد بالای صفر می باشد. تابستان کشور فنلاند را ماه های ژوئن، ژوئیه و آگوست تشکیل می دهند. قابل توجه گردشگران تور فنلاند، گرم ترین ماه سال در این کشور، ژوئیه است که دمای هوا در این ماه به 20+ درجه سانتی گراد هم می رسد.
فصل پاییز
فصل پاییز در این کشور از اوایل سپتامبر و یا اواخر آگوست آغاز می شود. آب و هوای کشور فنلاند در این فصل معمولا خنک، با وزش باد است و معمولا در بیشتر روز های این فصل، شاهد بارش باران هستیم.
فصل زمستان
گردشگران تور فنلاند لازم است بدانند، زمستان های این کشور بسیار سرد بوده و معمولا تمام طول این فصل، برف بر روی زمین می نشیند. گفتنی است ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه زمستان های فنلاند را تشکیل می دهند. دمای هوا در این فصل بسته به منطقه آن، به 10، 20 و 30 درجه سانتی گراد زیر صفر می رسد.
گردشگران تور فنلاند بهتر است بدانند که در فصل زمستان زمین معمولا یخ زده و لغزنده است و زمان مناسبی برای سفر با تور فنلاند محسوب نمی شود.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 103 امتیاز کاربران به تورفنلاند