امتیاز 5 از 5 | از بین 114 امتیاز دهنده به بهترین زمان سفر به بمبئی

بهترین زمان سفر به بمبئی

مومبای با نام سابق بمبئی پایتخت ایالت ماهاراشترا و پر جمعیت ترین شهر هند می باشد که از به هم پیوستن هفت جزیره در ساحل کونکان به وجود آمده و به مرور زمان به شهر جزیره ای مومبای تبدیل شده است.
در ادامه ویژگی های شهر بمبئی را به اختصار برای شما شرح می دهیم، با ما همراه باشید تا از بهترین زمان سفر به بمبئی آگاه شوید.
بمبئی بدون شک مرکز تجاری هند و یکی از بنادر کلیدی در کشور است. طبیعت بمبئی به عنوان یک شهر پرجمعیت هندی، با حضور بالیوود، مرکز صنعت فیلم و سریال هندی در جهان، شناخته می شود.
مومبای یک کلانشهر با تنوع بسیار بالاست. طبیعت رو به پیشرفت آن، کار را برای توسعه باقی نقاط هند دشوار کرده است.
مراکز دیدنی زیادی در بمبئی وجود دارد، اما از اصلی ترین های آن می توان به ساختمان های مستعمراتی، موزه ها، گالری ها، سواحل، پارک و باغ وحش، بازارها و اماکن مذهبی اشاره کرد.
بمبئی شهری ساحلی است و در منطقه گرمسیری قرار داد و در مجموع دارای هوایی گرم و شرجی بوده و سه فصل مختلف را در طول سال تجربه می کند:
1. تابستان که از فروردین ماه شروع شده و تا روز های ابتدایی خرداد ماه ادامه دارد.
2. فصل باران های موسمی که حدودا از اوایل خرداد ماه شروع و تا اوایل مهر ماه ادامه دارد و با بارندگی ‌های شدید و سیل آسا همراه است.
3. زمستان که از اوایل مهر ماه شروع شده و تقریبا تا اواسط اسفند ادامه پیدا می‌کند.
یکی دیگر از دلایلی که زمستان را به عنوان بهترین زمان سفر به بمبئی مبدل می کند این است که در این کشور بسیاری از جشنواره های رنگارنگ مانند Dussehra را در مهر ماه جشن می گیرند و بیست روز بعد از آن جشنواره دیوالی بر پا است. اواخر اسفند ماه هم هولی جشن گرفته می شود: پودر رنگ، آب و آب نبات. جشن زیبای Pushkar که در راجستان دارای بزرگترین نمایشگاه شتر آسیا می باشد، در ماه آبان و آذر برگزار می شود.
بنابر این از آنجایی که بمبئی در فصل زمستان دارای آب و هوای ملایم و مطلوب (حدودا 15 الی 20 درجه) بوده و بسیاری از جشن های معروف این شهر در این فصل برگزار می شود، بهترین زمان سفر به بمبئی برای گردشگران تور بمبئی می باشد.

نظرات مردم درباره بهترین زمان سفر به بمبئی

رادان 30 مهر 97
3
بهترین زمان سفر به بمبئی که از نظر گردشگری خلوت و قیمت مناسب تر باشه کی میشه ؟
درج نظر