راهنمای سفر به کویر

در این مطلب در لحظه آخر با راهنمای سفر به کویر و بهترین زمان سفر به کویر برای سفری راحت آشنا خواهید شد.
آب و هوا های کویر های ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد دارای آب و هوای گرم و خشک است که در فصل گرم سال آب و هوا به شدت گرم و در فصل سرد سال آب و هوای معتدلی دارد. آب و هوا در روز های کویر آفتاب به شدت می تابد و اما در شب ها درجه هوا به شدت کاهش می یاید. بهترین زمان سفر به کویر اوایل پاییز و تا اواسط زمستان می باشد که آب و هوای معتدلی دارد.
در فصل بهار و تابستان گرما کویر به شدت سوزان و آزار دهنده می باشد اگر هم می خواهید در این فصل سفر کنید اوایل بهار را اتخاب نمایید تا هوای نسبتا بهتر باشد. در فصل پاییز و زمستان آب و هوای معتدلی دارد و در شب ها با کاهش دمای چشمگیری رو به رو خواهید شد.
پیشنهادات لحظه آخر برای راهنمای سفر به کویر :
قبل از رفتن به سفر کویر تجهیزات مورد نیاز از قبیل کرم ضد آفتاب ، کفش مناسب برای پیاده روی ، کلاه ، عینک آفتابی ، زیر انداز ، لباس گرم ، دمپایی ، وسایل نظافت شخصی ، فلاسک چای ، بطری آب آشامیدنی و دیگر وسایل مورد نیاز را در کوله ی خود برای چند روزی بگذارید. همچنین اگر قصد چادر زدن و استراحت کردن در چادر را دارید حتما ملحفه ، کیسه خواب و پتوی مسافرتی همراه خودتان داشته باشید.
یکی دیگر از راهنمای سفر به کویر ، حواستان به شن های روان کویر باشد که برای دوربینتان مشکلی به وجود نیاورد تا داخل آن شود و مشکل ایجاد کند. اگر به عکاسی علاقه مند هستید حتما در وسایل سفر به کویر سه پایه دوربین را با خودتان ببرید.
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز راهنمای سفر به کویر
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
رضا رستم پور 19 تیر 1396
4
خیلی خوب کردین که در رابطه با تجهیزات سفر توضیح دادین کم پیش میاد کسی به این کاملی توضیح بده.
جواد کوخایی 19 تیر 1396
4
برا رفتن به همه کویرها باید از این لوازم استفاده کنیم؟؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری