دره پلدار

زمان مطالعه: 3 دقیقه
بروزرسانی: 1401/12/14
بازدید: 1036

شهر آنتالیا جزو شهرهای توریستی و گردشگری ترکیه محسوب می‌شود و دارای جاذبه‌های گردشگری متعدد بوده که یکی از جاذبه‌های معروف و پرطرفدار این شهر دره پلدار نام دارد. این شهر با توجه به اینکه دارای موقعیت جغرافیایی عالی برای سفر است، همیشه گزینه اول برای سفر خارج از کشور شمرده می‌شود. البته هزینه‌های نسبتاً مقرون به‌صرفه و تفریحات متنوع آن باعث جذابیت این شهر شده، همچنین طبیعت بکر و بی‌نظیر آن در این محبوبیت سهم بسزایی دارد. این طبیعت بکر توانسته سفری لذت‌بخش را به گردشگران هدیه دهد به‌گونه‌ای که تفریح و گردش در دره پلدار در آنتالیا یکی از بهترین قسمت‌های سفر شما خواهد بود.

آنچه در ادامه مطلب خواهید خواند

  1. معرفی دره پلدار
  2. آدرس دره پلدار آنتالیا و نحوه دسترسی به این دره

دره پلدار آنتالیا

معرفی دره پلدار

دره عمیق پلدار دارای نام دیگری بوده که به آن کورپولو کانیون نیز می‌گویند. این دره در شمال شرقی آنتالیا که به سمت تاشاگیل و بش کوناک می‌رود در یک مکان بسیار زیبا و دیدنی به‌ نام پارک ملی دره پلدار واقع شده است. نکته جالبی که در رابطه با این دره وجود دارد این بوده که جاده این دره از روی یک رودخانه در دل کوهستان گذر می‌کند و به یک جنگل با طبیعت بکر و آبشار خروشان می‌رسد.

تجربه سفری هیجان انگیز به شهر ساحلی ترکیه

هنگامی که گردشگران به پارک ملی دره پلدار که در ۹۲ کیلومتری شهر آنتالیا واقع شده می‌روند می‌توانند در صورت علاقه‌مندی به حیوانات و گونه‌های گیاهی به‌ سراغشان بروند و از وجود این تنوع گیاهی و جانوری نهایت لذت را ببرند. این دره حدوداً ۱۴ کیلومتر در امتداد رودخانه کوهستانی قرار گرفته و در بعضی از قسمت‌ها عمق این دره به ۴۰۰ متر نیز می‌رسد.

 شما در هنگام گردش در این پارک ملی می‌توانید به سراغ شهر باستانی سلگه و یکی از مرتفع‌ترین قله‌ها به‌نام دده گول بروید و از آن‌ها دیدن بفرمایید. همچنین دره پلدار یکی از کامل‌ترین جاذبه گردشگری در آنتالیا شمرده می‌شود، زیرا طبیعت بکر و بی‌نظیر آن در کنار آثار باستانی، جلوه دیگری از تاریخ و زیبایی را به رخ بینندگان می‌کشد. در این دره این امکان برای گردشگران وجود دارد که بتوانند قایق سواری، کوه‌پیمایی، شنا و کمپینگ در دامنه کوه‌ها را تجربه کنند.

آدرس دره پلدار آنتالیا

آدرس دره پلدار آنتالیا و نحوه دسترسی به این دره

دره پلدار در ۹۲ کیلومتری شهر آنتالیا واقع شده و نحوه دسترسی آن برای گردشگران بسیار آسان و لذت‌بخش بوده، به ‌گونه‌ای که گردشگران برای رسیدن به این دره باید از جاده‌ای کوهستانی به‌ همراه جنگل و آبشارهای خروشان گذر کنند. پس از گذر از این جاده به پارک ملی کورپولو کانیون می‌رسید و بعد از گذشت از آن با دره پلدار روبه‌رو خواهید شد. همچنین برای اینکه به رودخانه برسید باید حدود ۱۴ کیلومتر را پیاده‌روی کنید.

پارک ملی کورپولو کانیون

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 4.6 از 5 | از 100 کاربر