خورشید سیاه دانمارک

📅 انتشار : 1398/12/24 📅 بروزرسانی : 1402/08/29 ⏱ مطالعه : 1 دقیقه بازدید : 1601
طبیعت همواره آدمیان را مسحور و مبهوت خود کرده است، زیبایی هایی که در طبیعت وجود دارند همیشه مورد علاقه آدمیان بوده و هست و هر کسی علاقه دارد از زیبایی های طبیعت بیشتر بداند و به تماشای آن ها بنشیند، در این میان اتفاقاتی در طبیعت رخ می دهد که برخی از آن ها گاهی ترسناک و برخی دیگر بسیار زیباست که آدمی را شگفت زده می کنند. سایت لحظه آخر این بار قصد دارد شما را با یکی از پدیده های طبیعی عجیب و بسیار زیبای جهان آشنا کند، پدیده ای شگفت انگیز که بینندگان ساعت ها برای فرا رسیدن آن لحظه شماری می کنند تا بتوانند آن را به ثبت برسانند. با ما همراه باشید تا با پدیده دیدنی خورشید سیاه آشنا شوید.
 
 
پرواز دسته جمعی پرندگان
 

پرواز دسته جمعی پرندگان

در کشور دانمارک پارکی به نام پارک ملی وادن قرار دارد که این پارک به سبب گونه های گیاهی متنوعی که دارد محل تجمع انواع حشرات است، از این رو در برخی از ماه های سال پرندگان زیبایی به نام "سار" به دانمارک سفر می کنند، این پرندگان به صورت دسته جمعی برای مدت محدودی به دانمارک سفر می کنند و اصولا فصل پاییز را در این پارک سپری می کنند، دلیل مهاجرت آن ها در پاییز به دانمارک نیز این می باشد که به سبب کم بودن غذا در این فصل می توانند به راحتی از حشرات این منطقه تغذیه کنند و زندگی خود را اینگونه بگذرانند. لازم به ذکر است در اکثر مواقع تعداد این پرندگان زیبا به هزاران عدد می رسد.
 
 
پرواز پرندگان مهاجر
 

پدیده خورشید سیاه

حالا سوال اینجاست که مهاجرت پرندگان به پارک ملی وادن چه ارتباطی به خورشید سیاه دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که همین هزاران پرنده با هماهنگی و نظمی که دارند سبب ایجاد پدیده ای بسیار زیبا و دیدنی به نام خوشید سیاه می شوند، به این صورت که این پرندگان همگی بسیار نزدیک به هم بدون این که فاصله ای میانشان افتد در آسمان پرواز می کنند و با این پرواز اشکال بسیار زیبایی خلق می کنند که سبب می شود همگان به طور نا خودآکاه محو این زیبایی خارق العاده شوند، این صحنه به قدری زیباست که سالانه گردشگران بسیاری در فصل پاییز تنها برای تماشای آن به دانمارک سفر می کنند و ساعت ها انتطار می کشند تا غروب آفتاب فرا رسد تا بتوانند عکسی از این صحنه خارق العاده به ثبت برسانند، کلاوس ملبی یکی از مسئولان پارک ملی وادن می گوید: این پارک به سبب وجود این پرنده ها مورد توجه بسیاری از مردم دانمارک و حتی گردشگران تور لحظه آخری واقع شده است و روز به روز بر معروفیت آن افزوده می شود.
 
 
خورشید سیاه
 
 
دلیل نامگذاری این پدیده به خورشید سیاه این است که پرندگان ساره مشکی رنگ هستند و به سبب پرواز آن ها در آسمان گویی به شکل خورشید می باشند و از این رو نام خورشید سیاه را بر روی آن نهاده اند. گردشگران تور دانمارک این نکته را در نظر داشته باشند که بهترین زمان سفر به دانمارک فصول بهار و تابستان می باشد اما اگر قصد سفر در پاییز را دارید به خاطر داشته باشید که حتما از این پدیده بسیار تماشایی دیدن کنید و محو زیبایی های آن شوید. از دیگر دیدنی های کشور دانمارک می توان به کاخ روزن بورگ و کانال زیبای نیهاون اشاره کرد.
 

شفق قطبی - اگر به پدیده های طبیعی علاقه مند هستید بر روی لینک کلیک کنید و به تماشای یکی از زیباترین پدیده های جهان بنشینید.

 

تصاویر خورشید سیاه در دانمارک

 
پدیده خورشید سیاه
 
خورشید سیاه در دانکمارک
 
خورشید سیاه دانمارک
 
خورشید سیاه
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.9 از 5 | از 100 کاربران به خورشید سیاه دانمارک