دریاچه کیندی قزاقستان

📅 بروزرسانی : ۶ اسفند ۱۳۹۸ بازدید : 668

شاید شما هم جاذبه های زیادی از قزاقستان را نشناسید چون معمولا کم تر کسی از قزاقستان برای مراکز تفریحی و یا جاذبه های گردشگری صحبت میکند. قزاقستان کشوری است در آسیای میانه که دارای هوای بسیار سردی میباشد. سردی هوا در این کشور به منفی 40 درجه هم در بعضی از روز های سال رسیده است. ما قصد داریم به یکی از عوامل طبیعی که در قرن اخیر در قزاقستان پدیدار شده است بپردازیم که بی شک یکی از عجایب جهان شناخته میشود. جنگلی که در زیر دریاچه غرق شده و این تصویر دیدنی را رقم زده است. با لحظه آخر همراه باشید تا در مورد این جنگل غرق شده اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

دریاچه کیندی قزاقستان

مشخصات دریاچه کیندی

طول این جنگل غرق شده به 400 متر میرسد که دروی دریاچه کیندی قزاقستان قرار گرفته است. در سال 1911 یک زلزله باعث لغزش زمین شد و یک سد طبیعی را ساخت پس از مدتی این دره توسط بارش های پیاپی پر شد و جنگل را به مرور زمان به زیر آب برد. معمولا زمانی که درختان برای مدت طولانی زیر آب باشند، پوسیده و به مرور زمان از بین میروند اما این مسئله در این دریاچه صدق نکرد و درختانی که به زیر آب رفتند سالم ماندند. علت اینکه درختان موجود در این دریاچه پوسیده نشدند آب سرد دریاچه است تا زمانی که آب این دریاچه سرد باشد میتوان گفت مشکلی برای درختان پیش نمی آید و این جنگل را در دل آب زنده نگه میدارد. دریاچه کایندی در جنوب شرقی آلماتی و در 2000 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است. 

 

دریاچه کیندی قزاقستان

عجیب ترین دریاچه جهان

این دریاچه تنها از این بابت مشهور نیست و بخاطر رنگ آبی روشنی که دارد مشهور شده است. این رنگ در اثر رسوب سنگ های آهک موجود در منطقه ایجاد شده است و هرساله گردشگران تور قزاقستان را برای تماشای این پدیده به خود جذب میکند. همان طور که میدانید قزاقستان جزء سرد ترین کشور های دنیا است به همین دلیل دریاچه کیندی در زمستان به طور کامل یخ میزند و تبدیل به مقصدی برای علاقه مندان به تفریحات زمستانی میشود اما در فصل تابستان تصویری از آبی گرم و درختانی سبز را برای بازدید کنندگان خود رقم میزند.  درختان موجود در این دریاچه موجب شده که دریاچه کیندی به عنوان عجیب ترین دریاچه جهان تبدیل شود. ریشه های این درختان در کف دریاچه رشد کرده اند و تنه ی آن ها هم همانند دکل کشتی های غرق شده در دریا از آب بیرون زده اند. این دریاچه همچنین جوان ترین دریاچه دنیا هم هست که تنها یک قرن از عمرش میگذرد. 

 

دریاچه کیندی قزاقستان

 

سرد ترین کشور های دنیا - شما میتوانید با کلیک بر روی لینک با سردترین کشور های دنیا آشنا شوید.

 

دریاچه کیندی قزاقستان

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/24927-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DA%86%D9%87-%DA%A9%DB%8C%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D9%82%D8%B2%D8%A7%D9%82%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به دریاچه کیندی قزاقستان