مدرسه چهارباغ

مدرسه چهارباغ اصفهان مدرسه ای است زیبا، بی نظیر با معماری ایرانی و اسلامی که امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می آید، این مدرسه در واقع آخرین بنایی است که در دوره حکومت پادشاهان صفوی ساخته شده است، در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با این مدرسه کم نظیر در اختیارتان قرار دهیم، بنابراین اگر از علامندان به شناخت مدرسه چهارباغ هستید در ادامه با لحظه آخر همراه باشید.

 


ساخت مدرسه چهارباغ اصفهان در سال 1116 هجری آغاز و پس از 10 سال در سال 1126 هجری به پایان رسید و جالب است بدانید که از این مجموعه به عنوان آخرین یادگاری از دوران صفویه یاد می شود، 
بارز ترین ویژگی مدرسه چهارباغ این است که اغلب بخش های ساختمان این مجموعه بی نظیر با کاشی کاری تزئین شده اند و در واقع این مدرسه کلکسیونی از هنر کاشی کاری ایرانی می باشد، از انواع کاشی کاری هایی که در جای جای این بنای تاریخی به چشم می خورد می توان به کاشی هفت رنگ، معرق، گره چینی، پیلی، معقلی اشاره کرد.
اگر قصد بازدید از مدرسه چهارباغ را دارید باید بدانید که در این مدرسه بخش های متعددی وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از محراب، درب ورودی، منبر مرمرین، حجره مخصوص شاه سلطان حسین، گنبد، سنگاب ها و غیره.
لازم به ذکر است که مدرسه چهارباغ در گذشته هم به عنوان مدرسه و هم به عنوان مسجد کاربر داشته و امروزه نیز به عنوان مدرسه علمیه مورد استفاده قرار می گرد، همچنین بد نیست بدانید که نام مدرسه چهارباغ پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به مدرسه علمیه امام صادق (ع) تغییر یافت.
به طور کلی مدرسه چهارباغ یکی از زیبا ترین جاهای دیدنی اصفهان می باشد به گونه ای که معماری و شیوه ساخت این مدرسه می تواند شما را شگفت زده کند به همین جهت بازدید از این مجموعه را فراموش نکنید.
آدرس: مدرسه چهارباغ، خیابان چهارباغ عباسی
امیدواریم این مقاله برای گردشگران تور اصفهان مفید واقع شود.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز مدرسه چهارباغ
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری