خیابان چهارباغ اصفهان

خیابان چهارباغ اصفهان خیابانی تاریخی و بسیار معروف واقع در مرکز شهر می باشد که در اطراف آن جاذبه های گردشگری بسیاری وجود دارد، دو بخش اصلی این خیابان یعنی چهارباغ عباسی و چهارباغ بالا در زمان شاه عباس اول در دوره صفویه ساخته شده است، سایر بخش ها نیز در دوره پهلوی ساخته شده و به خیابان چهارباغ اصفهان افزوده شدند، خوب است بدانید که خیابان چهارباغ عباسی در واقع نام خیابانی است که در حد فاصل میان دروازه دولت و سی و سه پل قرار دارد.
از دیگر نکاتی که در رابطه با خیابان چهار باغ باید بدانید که قدمت این خیابان به سال 1000 هجری باز می گردد.
این خیابان تاریخی دارای دو باند ویژه خودرو، دو باند دوچرخه سواری و سه پیاده رو می باشد و فواصل میان این باند ها مملوء از درختان چنار و نارون است.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز خیابان چهارباغ اصفهان
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری